داغ‌ترین پرونده‌ها:

حزب‌الله عراق: به آمریکا اجازه نخواهیم داد با بودنشان خاک عراق را نجس کنند

۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۲
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
گردان‌های حزب‌الله عراق با صدور بیانیه‌ای گفته که «به هیچ اشغالگر خارجی اجازه داده نخواهد شد که با حضورشان خاک عراق را نجس کنند».

گردان‌های حزب‌الله عراق چهارشنبه شب در بیانیه‌ای از عراقی‌ها خواسته تا در دومین «انقلاب عشرین» (انقلابی که 1920 علیه انگلیس انجام شد) حضور گسترده داشته باشند.

به گزارش المیادین،‌ در این بیانیه تأکید شده که «عراق به هیچ اشغالگر خارجی اجازه نخواهد داد که خاک این کشور را با حضور خود نجس کنند».

گردان‌های حزب‌الله عراق افزود: «آمریکا با اصرار بر ابقای نیروهای خود در عراق با وجود مصوبه پارلمان، حاکمیت عراق و استقلال این کشور را تحقیر می‌کنند».

در ادامه بیانیه آمده است: «مردم عراق در تظاهرات روز جمعه در اعتراض به حضور نیروهای خارجی، حضور گسترده داشته باشند».

«قیس الخزعلی» رهبر جنبش عصائب الحق عراق نیز روز چهارشنبه گفت که جمعه این هفته دومین «انقلاب عشرین» خواهد بود؛ انقلابی که ۱۹۲۰ علیه انگلیس انجام شد.

بامداد روز جمعه ۱۳ دی ماه، پهپادهای آمریکایی با پشتیبانی بالگردهای این کشور با نقض قوانین عراق و قوانین بین‌المللی سردار قاسم سلیمانی را که میهمان رسمی عراق بود به همراه ابومهدی المهندس نایب رئیس الحشد الشعبی ترور کرده و به شهادت رساندند.به دنبال این جنایت آمریکا، پارلمان عراق طرح اخراج نظامیان آمریکایی از این کشور را تصویب کرد.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا عراق انگلیس حزب‌الله عراق
نظرات