داغ‌ترین پرونده‌ها:

وضعیت سفیر انگلیس، تعیین تکلیف شود

۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعلام کرد: مجلس طرحی را آماده کرده است که بر اساس آن وزارت خارجه مکلف است تا دو هفته آینده روابط سیاسی کشور با انگلیس را به سطح کاردار تنزل دهد.

حمیدرضا حاجی بابایی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی، اظهارداشت: مردم این روزها با طومارهایی بلند از مجلس شورای اسلامی می خواهند که هر چه سریعتر وضعیت سفیر انگلیس در ایران مشخص شود.

وی افزود: مجلس طرحی را آماده کرده است که بر اساس آن وزارت خارجه مکلف است که در چارچوب منافع ملی تا دو هفته آینده روابط سیاسی کشور با انگلیس را به سطح کاردار تنزل دهد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بیش از ۲۰۰ نماینده مجلس در بیانیه ای از دولت خواسته اند که هر چه سریعتر وضعیت سفیر انگلیس تعیین تکلیف شود.

حاجی بابایی در ادامه با بیان اینکه اولین مشکل بودجه ۹۹ عدم شفافیت است، گفت: کمیسیون تلفیق باید بودجه سال آینده را شفاف سازی کند و همچنین این بودجه دو سقفی است که سؤال ما این است که دوسقفی بودن بودجه به چه معناست؟

وی گفت: تخصیص ۱۰ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی منشأ رانت و فساد خواهد بود و نکته دیگر این است که افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان ظلم است و نباید این گونه باشد.

«خبرگزاری مهر»

اخبار مرتبط
کلید واژه
مجلس شورای اسلامی انگلیس حمیدرضا حاجی بابایی سفیر انگلیس راب مک ایر
نظرات