داغ‌ترین پرونده‌ها:

وزیر دفاع کانادا: اگر عراقی‌ها دستور دهند از کشورشان‌ می‌رویم

۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۷
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
هارگیت ساجان می‌گوید در صورت اعلام رسمی دولت عراق برای خروج نیروهای خارجی، نیروهای کانادایی نیز از این کشور خارج خواهند شد.

هارگیت ساجان، وزیر دفاع ملی کانادا بیان کرده اگر عراق دستور رسمی خروج سربازان خارجی را صادر کند کانادا سربازان خود را از آن کشورخارج خواهد کرد.

او این اظهارات را روز شنبه هنگام بازدید از نیروهای کانادایی در خاورمیانه بیان داشت. وی در این باره افزود: در کل ما به دستور دولت عراق آنجا هستیم، و در نهایت این خواسته آنها خواهد بود. عراقی‌ها نیز مانند ما روندی پارلمانی در تصمیم‌گیری دارند. اگر آنها نظرشان را تغییر دهند ما به خواسته‌ی آنها احترام خواهیم گذاشت.

نیروهای نظامی کانادا در عراق وظیفه تعلیم نیروهای امنیت و مسلح این کشور را به عهده دارند. تاکنون کانادا حدود ۵۰۰ نیروی نظامی برای انجام دو عملیات متفاوت از طرف ناتو به عراق فرستاده است. 

پس از عملیات تروریستی آمریکا و به  شهادت‌رساندن سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس، و شماری از فرماندهان ارشد مقاومت ، پارلمان عراق با تصویب طرحی از دولت این کشور خواست تا نیروهای خارجی هرچه سریعتر از عراق خارج شوند. این درحالیست که وزیردفاع  کانادا بیان کرده گفت‌گو بین دوکشور در حال انجام است، زیرا کانادا تمایل دارد عملیات خود را به همان منوال ادامه دهد.  

«باشگاه خبرنگاران جوان»

اخبار مرتبط
کلید واژه
عراق کانادا ارتش خاورمیانه خروج از کشور هارگیت ساجان
نظرات