داغ‌ترین پرونده‌ها:

سخنان آقای روحانی؛ دستاویز وزیر خارجه آمریکا برای حمله به انتخابات کشور

۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
عضو حقوقدان شورای نگهبان خاطرنشان کرد: سخنان رئیس‌جمهور در خصوص تایید افراد فاقد صلاحیت، دستاویز وزیر خارجه آمریکا برای حمله به انتخابات ایران قرار گرفت.

هادی طحان نظیف عضو حقوقدان شورای نگهبان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

ـ‌ فرآیند بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات‌های نظارت استانی و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات تمام شد و اکنون زمان رسیدگی به شکایات داوطلبان از نتایج اعلام شده توسط خود اعضای شورای نگهبان است. کار شورای نگهبان تازه آغاز شده و تلاش می‌شود، شکایات به طور دقیق بررسی شود تا حقی از افراد و مردم ضایع نشود.

ـ نتایج اولیه بررسی صلاحیت‌ها نشان داد در میان تایید و رد شده‌ها، افراد شاخصی از هر دو جناح هستند و با هر کس در هر جایگاه و با انتساب به مقامات نیز مماشات نشده است.

ـ سخنان رئیس جمهور در خصوص تایید افراد فاقد صلاحیت، آغاز پروژه ضد ملی علیه وظایف یک نهاد قانونی بود که دیروز نیز توسط وزیر کشور ادامه یافت. متاسفانه آن سخنان آقای روحانی امروز دستاویز وزیر امور خارجه آمریکا برای حمله به انتخابات ایران قرار گرفت.

ـ جنجال آفرینی در تریبون‌های عمومی هیچ خاصیتی ندارد. اگر ایشان از روند بررسی‌ها اطلاع کافی ندارد پیش از اظهار شکایت می‌تواند به شورای نگهبان بیاید و در جریان فرآیند بررسی‌ها قرار بگیرد.

ـ‌ نه انسانها کالا هستند و نه انتخابات مغازه؛ اما عرضه کالای غیر استاندارد، فاسد و تاریخ گذشته به مردم، ظلم و خلاف قانون است.

ـ برای حفظ انسجام و وحدت کشور پاسخ نامه دیروز وزیر کشور بطور محرمانه برای او ارسال شد. امیدوارم مسئولان دولت از سوءاستفاده آمریکایی‌ها از اظهارات‌شان درس عبرت گیرند.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
حسن روحانی آمریکا شورای نگهبان انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران مایک پمپئو هادی طحان نظیف تایید صلاحیت رد صلاحیت
نظرات