داغ‌ترین پرونده‌ها:

برد تلخ ایران مقابل چین/ صعود به المپیک در رویاها باقی‌ماند

۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
تیم فوتبال امید ایران در آخرین دیدار از مرحله مقدماتی رقابت‌های انتخابی المپیک مقابل چین پیروز شد اما با تفاضل گل کمتر از صعود به مرحله بعد و در نهایت المپیک بازماند.

تیم فوتبال امید ایران در آخرین دیدار از رقابت های مرحله گروهی انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو امروز چهارشنبه به مصاف چین رفت که این مسابقه با نتیجه یک بر صفر به سود ایران به پایان رسید.

امید نورافکن (۸۷ - پنالتی) برای تیم امید گلزنی کرد اما این برد برای تیم ایران کارساز نبود و تیم ازبکستان با تفاضل گل بهتر نسبت به ایران به همراه کره جنوبی از گروه سوم صعود کرد. ئ

حمید استیلی تیم امید را در بازی امروز با ترکیب حبیب فرعباسی، عارف آقاسی، مجتبی نجاریان، متین کریم زاده، شاهین طاهرخانی، رضا دهقانی، مهدی مهدی خانی، امید نورافکن، جعفر سلمانی (مهدی قائدی)، علی شجاعی (۷۲ - امیرحسین حسین زاده) و اللهیار صیادمنش (۶۴ - رضا جبیره) به زمین فرستاد.

این مسابقه که از ساعت ۱۳:۴۵ به وقت تهران (به میزبانی تایلند) آغاز شد، شاگردان حمید استیلی در نیمه نخست کاملا نسبت به حریف برتر بودند و فرصت های خوبی برای گلزنی داشتند. اللهیار صیادمنش در دقایق ۱۲ و ۱۶ می توانست ایران را به گل برساند که عکس العمل دروازه بان چین مانع گلزنی او شد. در دقیقه ۲۸ هم ضربه سر علی شجاعی بعد از برخورد با تیرک افقی دروازه راهی اوت شد.

چین در مجموع روی دروازه ایران یکی، دو موقعیت خلق کرد و بیشتر در حال دفع حملات ایران بود. فشار ایران تا دقایق پایانی نیمه نخست ادامه داشت. مهدی مهدیخانی در دقیقه ۴۴ یک شانس مسلم گلزنی به دست آورد ولی از دو قدمی دروازه توپ را به اوت زد.

در نیمه دوم بازهم فشار حملات ایران ادامه یافت ولی همانند نیمه نخست این موقعیت ها راهی به دروازه حریف نیافت. بهترین موقعیت را در دقیقه ۷۱ رضا جبیره بازیکن تعویضی به دست آورد که واکنش دروازه بان چین مانع گلزنی شد.

البته چینی ها در این نیمه خطرناکتر ظاهر شدند و در دقیقه ۶۶ حتی شوت یکی از بازیکنان این تیم به تیرک دروازه ایران برخورد کرد. در نهایت در دقیقه ۸۵ داور سوریه ای برخورد مدافع چین با مهدی قائدی را خطای پنالتی تشخیص داد. امید نورافکن کاپیتان تیم امید در دقیقه ۸۷ این پنالتی را تبدیل به گل کرد.

در ادامه ایران فشار بیشتری برای افزایش تعداد گل هایش وارد کرد. در دقیقه ۹۳ مهدی قائدی می توانست با یک ضربه سر دروازه چین را باز کند ولی این ضربه با بی دقتی راهی اوت شد.

تیم ایران در بازی اول خود در این رقابت ها مقابل ازبکستان به نتیجه تساوی یک - یک رسیده بود. در بازی دوم هم تیم ایران مقابل کره جنوبی با نتیجه یک به ۲ بازنده شد.

به این ترتیب تیم امید ایران با یک برد، یک باخت و یک تساوی و در مجموع با ۴ امتیاز با تفاضل گل کمتر نسبت به ازبکستان از صعود بازماند.

«خبرگزاری مهر»

اخبار مرتبط
کلید واژه
چین ایران تیم ملی امید انتخابی المپیک المپیک
نظرات