داغ‌ترین پرونده‌ها:

ترور فرماندهان موشکی و منطقه‌ای در دستور کار جدید آمریکا

۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰
نویسنده/خبرنگار: حسین رضایی
پس از برنامه هسته ای و هدف قرار گرفته شدن دو برنامه منطقه ای و موشکی، حذف مدیران ارشد این دو برنامه در سرلوحه اقدامات آمریکایی ها قرار دارد. ما طی کمتر از ده روز شاهد ضربه ای سهمگین به فرماندهان کلیدی برنامه منطقه ای و برنامه موشکی هستیم

نسیم آنلاین؛ علی صمد زاده: واشنگتن پست دو روز پیش با انتشار خبری نوشت: «همزمان با ترور سردار سلیمانی، آمریکا عملیات محرمانه دیگری علیه عبدالرضا شهلایی فرمانده ارشد سپاه قدس در یمن انجام داد که موفقیت آمیز نبود.»

چندی قبل نیز اسپوتنیک در گزارشی نوشت برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز 5 دسامبر به خبرنگاران گفت که آمریکا جهت دریافت اطلاعاتی در باره سرتیپ عبدالرضا شهلایی یکی از فرماندهان سپاه پاسداران جایزه چند میلیون دلاری تعیین کرده است.

‏این خبر بسیار مهم لابه لای رخدادهای این روزها دیده نشد اما آنچه در این مساله قابل بررسی است اینکه ارزیابی دشمن از ایران و انقلاب اسلامی این است که دارایی های راهبردی ایران شخص محور است. بدین معنا که اشخاص از حیث معنوی و مادی چنان محوریت می یابند که سرمایه حضورشان موجب ثبات و پایداری سیستم و پیشبرد اهداف نهضت می شود.

‏از این رو می توان با حذف افراد نظام را از تعادل خارج کرد و یا ثبات آن را به شدت تضعیف نمود و یا حداقل سرعت تحقق اهداف و پیشبرد امور را به نحو بسیار قابل توجهی کند نموده و مسیر را منحرف ساخت. در برنامه هسته ای دارایی های راهبردی ایران، نه تاسیسات فردو، ‏که امثال مجید شهریاری ها(دانشمند هسته ای)، احمدی روشن ها (عامل دور زدن تحریم و تامین تجهیزات) و داریوش رضایی نژاد ها(تکنسین فنی) بودند.

براین اساس پس از برنامه هسته ای و هدف قرار گرفته شدن دو برنامه منطقه ای و موشکی، حذف مدیران ارشد این دو برنامه در سرلوحه اقدامات آمریکایی ها قرار دارد. ما طی کمتر از ده روز شاهد ضربه ای سهمگین به فرماندهان کلیدی برنامه منطقه ای و برنامه موشکی هستیم؛ یکی از طریق دشمن خارجی و دیگری از طرف خائن داخلی.  اما این همه، تازه آغاز ماجراست.

اخبار مرتبط
کلید واژه
سردار حاجی زاده برنامه هسته ای ایران قاسم سلیمانی برنامه موشکی سپاه قدس عبدالرضا شهلایی نیروی هوافضای سپاه پاسداران
نظرات