داغ‌ترین پرونده‌ها:

شینزو آبه وارد ریاض شد

۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
نخست‌وزیر ژاپن در راس یک هیات بلندپایه وارد پایتخت عربستان سعودی شد.

«آبه شینزو» نخست‌وزیر ژاپن و هیأت همراه وی، شامگاه شنبه وارد ریاض پایتخت عربستان سعودی شدند.

به نوشته خبرگزاری دولتی عربستان (واس)، شاهزاده «فیصل بن بندر بن عبدالعزیز» امیر منطقه ریاض، وزیر اقتصاد و برنامه‌ریزی عربستان و سفیر ژاپن در ریاض در فرودگاه بین‌المللی «ملک خالد» از وی استقبال کردند.

آبه پیشتر در پی پاسخ انتقام‌جویانه ایران به اقدام جنایتکارانه واشنگتن در به شهادت رساندن سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سفر خود به غرب آسیا را لغو کرده بود، اما پس از عقب‌نشینی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از تهدید نظامی علیه ایران، مجددا تصمیم گرفت که در همان موعد مقرر به سه کشور عربستان سعودی، امارات عربی متحده و عمان سفر کند.

آمریکا روز سیزدهم دی‌ماه در اقدامی تروریستی، سردار قاسم سلیمانی را در نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رساند. بامداد چهارشنبه نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به این ترور، تعدادی از پایگاه‌های ارتش آمریکا در عراق را هدف حمله موشکی قرار داد.

به دنبال اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی، نخست وزیر ژاپن اوضاع غرب آسیا را «نگران کننده» توصیف کرد و از همه طرف‌ها خواست تا برای جلوگیری از افزایش تنش‌ها به دیپلماسی روی بیاورند.

«خبرگزاری فارس»

اخبار مرتبط
کلید واژه
عربستان سعودی شینزو آبه ژاپن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ترور قاسم سلیمانی شهادت
نظرات