داغ‌ترین پرونده‌ها:

روسیه نزدیک شدن خطرناک کشتی خود به ناو آمریکایی را رد کرد

۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
وزارت دفاع روسیه ادعای آمریکا درباره نزدیک شدن «خطرناک» کشتی نظامی روسی به ناوشکن آمریکایی در دریای عرب را تکذیب و اقدام خدمه این ناوشکن را غیرحرفه‌ای و نقض قوانین بین المللی ایمنی حمل و نقل دریایی نامید.

وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که ادعای ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا درباره نزدیک شدن "خطرناک" کشتی نظامی روسی به ناوشکن یو.اس.اس فراگات در دریای عرب (شمال اقیانوس هند) با واقعیت مطابقت ندارد.

وزارت دفاع روسیه یادآور شد ، ناوشکن آمریکایی در حال عبور از مسیر کشتی روسی در دریای عرب بود و خدمه آمریکایی آن کاملاً غیرحرفه‌ای عمل کردند. کنوانسیون مربوط به قوانین بین المللی برای جلوگیری از برخورد کشتی‌ها در دریاها، مصوبه سال 1972 با تصریح می‌گوید که اگر مسیر کشتی‌ها با یکدیگر تلاقی پیدا کند، کشتی ابتدا حق عبور دارد که در سمت راست حرکت می‌کند.

وزارت دفاع روسیه افزود: «بنابراین ، دقیقاً ناوشکن نیروی دریایی ایالات متحده بود که در مسیر چپ کشتی جنگی روسیه در حال حرکت بود ، در تاریخ 9 ژانویه سال 2020 (19 دی ماه) آشکارا قوانین بین المللی را برای جلوگیری از برخورد در دریا نقض کرد و مانوری را برای عبور از جلوی کشتی روسی انجام داد که اقدامات غیرحرفه‌ای خدمه ناوشکن آمریکایی "نقض عمدی استانداردهای بین المللی ایمنی حمل و نقل دریایی" بود.»

این وزارتخانه همچنین توضیح داده است که خدمه کشتی جنگی روسیه به طور حرفه‌ای عمل می کردند ، مانوری را انجام دادند که از برخورد با کشتی متجاوز جلوگیری کند. وزارت دفاع روسیه یادآورشد که این واقعیت توسط دوربین‌های ویدئویی ناوشکن آمریکایی هم ثبت شده است.

پیش از این، ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که یک کشتی نظامی روسیه  بطور خطرناکی به ناوشکن آمریکایی نزدیک شده و فیلم ویدئویی ضبط شده هم کشتی روسی "ایوان هورس" را شناسایی و نشان می‌دهد.

«خبرگزاری تسنیم»

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا روسیه ناو آمریکایی کشتی
نظرات