داغ‌ترین پرونده‌ها:

تصویر: مسعود سلیمانی وارد کشور شد

۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۲
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
دانشمند ایرانی که بیش از یک سال به‌اتهام واهی دورزدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران در آمریکا زندانی بود، شامگاه امروز شنبه با پروازی اختصاصی وارد فرودگاه بین‌المللی مهرآباد شد.

دکتر مسعود سلیمانی عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس و یکی از دانشمندان برتر جهان در حوزه سلول‌های بنیادی، پس از تحمل 15 ماه زندان در آمریکا به‌اتهام دور زدن تحریم‌های واشنگتن علیه ایران، با پروازی اختصاصی از سوئیس به‌همراه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به کشورمان بازگشت.

دکتر مسعود سلیمانی که به‌اتهام واهی دور زدن تحریم‌های غیرقانونی آمریکا بازداشت شده و 15 ماه در آمریکا زندانی بود، با تلاش‌ها و پیگیری‌های وزارت امور خارجه و همکاری نهادهای امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران و در یک فرایند دیپلماتیک با همکاری دولت سوئیس،  سرانجام امروز شنبه 16 آذرماه آزاد شد.

در این روند همچنین با تصویب شورای‌عالی امنیت ملی و همکاری و موافقت نهادهای قضایی و امنیتی "ژائو ونگ" شهروند آمریکایی که به‌جرم جاسوسی در حال گذراندن دوران محکومیت خود در ایران بود با رأفت اسلامی آزاد و تحویل مقامات سوئیسی برای بازگشت به آمریکا شد.

دکتر سلیمانی بدون برگزاری جلسه رسمی دادگاه و بدون اعلام جرم مشخصی از طرف دادستانی ایالات متحده در بازداشتگاهی نامناسب در شهر آتلانتا کنار بزهکاران خطرناک محبوس شده بود؛ بدون اینکه به داروهای مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد و علاوه بر این دچار مشکلات بینایی نیز شده است.

«خبرگزاری تسنیم»

کلید واژه
آمریکا محمد جواد ظریف ایران بازداشت مسعود سلیمانی وزارت امور خارجه
نظرات