داغ‌ترین پرونده‌ها:

قطعی اینترنت، بهانه جدید سناتور‌های آمریکایی برای تحریم مقامات ایرانی

۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
۷ سناتور ضد ایرانی مجلس سنای آمریکا با ارسال نامه‌ای به ترامپ خواستار تحریم تمام کسانی شدند که باعث قطعی اینترنت در ایران هستند.

 جان کورنین، تام کاتن، مارکو روبیو، مارشا بلک‌برن، پت تومی و جان باراسو، سناتور‌های ضد ایرانی مجلس سنای آمریکا با ارسال نامه‌ای به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور به بهانه قطعی اینترنت در ایران، خواستار تحریم تمام کسانی شدند که در این موضوع دست داشتند.

این افراد، که تا همین چندی پیش از اغتشاشاتی که باعث وارد آمدن آسیب گسترده به جان و مال مردم شد، حمایت می‌کردند در این نامه نوشتند: «ما از شما (دونالد ترامپ) می‌خواهیم، سریعا لیستی از تمام مقامات ایرانی که دسترسی مردم به اینترنت را قطع کردند، فراهم نموده و آن‌ها را تحریم کنید.»

پیش‌تر نیز استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا از تحریم محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران خبر داد.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده است: «آذری جهرمی به دلیل دست داشتن در سانسور گسترده اینترنت و سرکوب آزادی بیان در روز‌های اخیر در ایران در لیست تحریم‌های ما قرار گرفت.» 

با افزایش اعتراضات و ناآرامی‌ها، شورای امنیت ملی و دولت ایران اقدام به قطع اینترنت بین المللی کردند. پس از این اقدام، رسانه‌های غربی و سرویس‌های جاسوسی که از پیام رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای مدیریت اعتراضات استفاده می‌کردند، از دولت ایران انتقاد کردند و خواستار وصل مجدد اینترنت شدند.

«خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان»

کلید واژه
تحریم آمریکا محمدجواد آذری جهرمی ایران اینترنت اغتشاشگران
نظرات