داغ‌ترین پرونده‌ها:

کسانی که یارانه دریافت نمی‌کنند برای یارانه بنزین ثبت‌نام کنند

۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
نویسنده/خبرنگار: نسیم آنلاین
در نشست سخنگوی دولت مسئولان دولتی با تاکید بر این که تاثیر افزایش قیمت بنزین روی تورم حداکثر 4 درصد خواهد بود، اعلام کردند: کسانی که خود را مشمول پرداخت کمک معیشتی می‌دانند از طریق درگاه اینترنتی و کد ussd به شماره 6369 ثبت نام کنند.

محمدعلی دهقان معاون اقتصادی وزیر اقتصاد در نشست سخنگوی دولت گفت: اثر مستقیم افزایش قیمت بنزین روی تورم 2.5 درصد خواهد بود و با احتساب تاثیر غیر مستقیم این افزایش مجموعا شاهد افزایش 3.5 درصدی نرخ تورم خواهیم بود.

در این نشست همچنین پیمان قربانی معاون اقتصادی بانک مرکزی نیز درباره تاثیر افزایش قیمت بنزین روی تورم اظهار داشت: بر اساس محاسبات ما اثر مستقیم افزایش قیمت بنزین روی تورم حدود 2 درصد و تاثیر غیر مستقیم این افزایش قیمت نیز حدود 2 درصد خواهد بود و مجموع تورم مستقیم و غیر مستقیم حاصل از ان اقدام 4 درصد خواهد بود.

بر اساس اعلام میدری معاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی 72 درصد مردم مشمول پرداخت می‌شوند.

در این نشست میدری اعلام کرد پرداخت اولیه کمک معیشتی از امشب شروع می شود و کسانی که خود را مشمول می دانند تا چند روز آینده از طریق درگاه اینترنتی و کد ussd به شماره 6369 ثبت نام کنند که اطلاعات دقیق درباره این درگاه اینترنتی و کد تا دو یا سه روز آینده به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی با اشاره به دو نکته مهم درباره این ثبت نام و عملکرد این درگاه‌ها اظهار داشت: نکته اول آن است که شماره ملی سرپرست خانوار مبنای ثبت‌نام و اعتراض است و دوم اینکه تلفن همراهی که با آن اقدام به ثبت‌نام می‌شود حتما باید به نام سرپرست خانوار باشد و در غیر این صورت اطلاعات پذیرفته نخواهد شد.

میدری ادامه داد: این طرح که مشمولان آن حدود ۶۰ میلیون نفر هستند شامل بازنشستگان، بیمه های بازنشستگی و حقوق بگیران ثابت است.

بر اساس اعلام مسئولان در این نشست هر کسی که در حال حاضر یارانه دریافت نمی‌کند و فکر می‌کند استحقاق دریافت آن را دارد، در چند روز آینده از طریق درگاه‌هایی که معرفی خواهد شد می‌تواند برای دریافت این کمک معیشتی ثبت‌نام کند. اگر استحقاق افراد احراز شود از همان ماه اول پرداخت این کمک معیشتی برای آنها محاسبه خواهد شد.

«خبرگزاری فارس»

کلید واژه
بنزین یارانه حذف یارانه سهمیه‌بندی بنزین
نظرات
 • شیماءجادری
  ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹
  66 56

  در خواست یارانه بنزین

 • منصور حمزه لویی
  ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
  55 49

  اینجانب کارمند شرکت هپکو و در حال حاضر یک خانوار سه نفره هستم و خودم وفرزندم مبتلا به بیماری دیابت هستم .درضمن ماشین نیز ندارم وبعلت شرایط بد اقتصادی شرکت و نگرفتن معوقات حقوق در سال 96 هنوز بدهی زیادی به فامیل دارم و چون قبلا ماشین داشتم یارانه نمیگرفتم و بخاطر شرایط بد اقتصادی بیشتر از یکسال است که ماشینم را فروختم .در حال حاضر درخواست گرفتن یارانه و کمک هزینه یارانه بنزین را دارم لطفا راهنمایی بفرمایید.

 • محمد رضا پادکان
  ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
  51 69

  یارانه بنزین تاکنون دریافت ننمودم

 • سید علی اصغر هاشمی کلاری
  ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
  71 54

  یارانه من قطع شده هست من کارم طوری هست که پول زیاد به حسابم میاد و باید آن پول ها را بدم بابت جنس حساب من زیاد کار میکنه ولی پولی برای خودم نیست اگر وضع مالی من خوب بود که نمی رفتم بانک ملی وام بگیرم یارانه بنزین هم به من تعلق نگرفت نمیدونم باید چه کار کنم به کجا اعلام کنم من دو تا بچه کوچک دارم با خرج های بالا خوراک و پوشاک و دکتر

 • علی جامی الاحمدی
  ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
  60 49

  سلام.درضمن یارانه نقدی هم قطع شده

 • OMID
  ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶
  52 49

  چطوری ازکجاثبت نام کنیم مرکزUSSDهم کارنمیکنه سرکاریم؟؟

 • محب شرونی
  ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۵
  69 54

  یارانه اینجانب از سال ۹۴به علت داشتن خودرو سمند قطع شده معلم هستم با سه تا بچه دانش آموز و دانشجوی دانشگاه آزاد و دریافتی سه میلیون متقاضی دریافت یارانه بنزین میباشم

 • فاطمه ابوالفتحی
  ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
  50 48

  یارانه بنزین دریافت نکرده ام

 • رضا بایرامی
  ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
  46 56

  من خانه ندارم ماشین داشتم فروخت هیچی ندارم برای من یارانه بنزین پرداخت نکردین

 • رضا اسدی
  ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
  49 53

  سلام یارانم قطع شده . بیکار هستم و مقرری بیکاری دریافت میکنم . اجاره نشینم و دختر دانشجو دارم و ماشین هم ندارم . لطفا کمکم کنید

 • فاطمه
  ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۱
  54 46

  سلام خانواده من از قبل برای گرفتن یارانه ثبت نکردن و من الان ازدواج کردم همسرم هم خانوادش برای گرفتن یارانه اسمشو اضافه نکردن الان ما یه فرزند داریم چطور ثبت نام کنیم رفتم پلیس بزافه ده گفتن افرادی که از قبل ثبت نکرده باشن فعلا براشون باز نشده لطفا راهنماییم کنید واقعا نیاز دارم

 • مجتبی
  ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
  60 50

  چرا برا من یارانه بنزین واریز نشده من که نه خونه دارم و نه ماشین

 • حسین
  ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷
  49 58

  سلام بازنشسته هستم با ۲و نیم میلیون دریافتی با خانواده چهار نفری برای من واریز نکردن ، ما که ندانسیتم نحوه توزیع رایانه به چه نحوی بوده است تشکر از اطلاع رسانیتون

 • فریبا ارشادیفر
  ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰
  54 62

  بیمار قلبی هستم وهمسر بازنشسته میباشد و فرزندانم در شرف ازدواج

 • حسن ڋالفقاری
  ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۸
  44 41

  یارانه بنزین رادریافت نکردید