داغ‌ترین پرونده‌ها:

ایجاد ۴۰ هزار شغل در سیستان‌وبلوچستان با دستور ستاد اجرایی فرمان امام

۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از ایجاد 40هزار شغل در استان سیستان و بلوچستان توسط این ستاد طی دو سال اخیر خبر داد. آقای محمد مخبر در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان و در جریان بازدید از چند طرح اشتغالزایی گفت: در سفر سال ۱۳۹۶ به استان وعده ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ۱۰ هزار شغل را در طی سه سال دادیم که با گذشت دو سال‌ونیم، علاوه بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، حدود ۴۰ هزار شغل ایجاد کرده‌ایم.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از ایجاد 40هزار شغل در استان سیستان و بلوچستان توسط این ستاد طی دو سال اخیر خبر داد. آقای محمد مخبر در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان و در جریان بازدید از چند طرح اشتغالزایی گفت: در سفر سال ۱۳۹۶ به استان وعده ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ۱۰ هزار شغل را در طی سه سال دادیم که با گذشت دو سال‌ونیم، علاوه بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، حدود 40هزار شغل ایجاد کرده‌ایم. وی افزود: امروز20هزار شغل جدید ایجادشده توسط ستاد اجرایی فرمان امام در استان سیستان و بلوچستان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و این رقم به‌زودی به 40هزار شغل خواهد رسید.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به سایر خدمات این ستاد افزود: تا به امروز ۱۴۰ مدرسه و ۹۰ مرکز بهداشت و درمان را در استان سیستان و بلوچستان احداث کرده‌ایم. همچنین با حمایت و سرمایه‌گذاری ستاد اجرایی، ۴۷ مرکز بسته‌بندی، ۱۵ دامداری و ۱۲ کشتارگاه که به حالت نیمه‌تعطیل درآمده بودند، دوباره به فعالیت مشغول شده‌اند. مخبر، کمک به ۶۰ هزار بازمانده از تحصیل را از دیگر اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام در سیستان و بلوچستان برشمرد و خاطرنشان کرد: با اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی ستاد اجرایی، ۱۰ درصد کمبود گوشت قرمز کشور تامین شده است.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به ساخت دو هزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به محرومیت استان، محدودیتی در زمینه ساخت مسکن برای محرومان نداریم؛ همچنین به ساخت مسکن برای افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی کمک ویژه خواهیم کرد.

ستاد اجرایی فرمان امام با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، به یاری دولت در اجرای طرح ملی احداث واحد مسکونی برای محرومان آمده است و در ساخت این واحدها مشارکت می‌کند. عملیات اجرایی فاز نخست طرح پرواربندی ٢٤٠هزار رأسی دام سنگین در روستای گوهرکوه خاش با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان امام و استاندار سیستان و بلوچستان آغاز شد. گفتنی است مدت زمان احداث و اجرای این طرح سه سال و به‌صورت ۳ فاز ۸۰ هزار رأسی ( مجموعا ۲۴۰ هزار رأس) خواهد بود و با بهره‌برداری از این طرح 10درصد از کمبود گوشت قرمز در کشور تأمین خواهد شد؛ بنابراین گزارش توافق و مذاکرات درباره مشارکت مذکور در شهریور سال جاری بین بانک کشاورزی، استانداری سیستان و بلوچستان و ستاد اجرایی فرمان امام ؟ره؟ صورت پذیرفته بود.

همچنین در جریان سفر رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به سیستان و بلوچستان، مراسم بهره‌برداری از ۵۰۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور بنیاد برکت با ایجاد ۱۴ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در این استان برگزار شد. مخبر در این‌باره نیز گفت: حجم خدمات ستاد در استان‌های سنی‌نشین در برخی موارد چندین برابر مناطق شیعه‌نشین است و این یکی از نعمت‌های نظام جمهوری اسلامی به شمار می‌رود. وی با تاکید بر اینکه وظایف اصلی هر نظامی بحث توسعه است، خاطرنشان کرد: در نظام اسلامی، توسعه‌ای که همراه با عدالت نباشد، جایی ندارد. نکته مهمی که در مهندسی ذهنی امام راحل(ره) بود و در حال حاضر توسط رهبر معظم انقلاب به‌شدت دنبال می‌شود همین بحث توسعه همراه با عدالت است. در بیانیه گام دوم انقلاب نیز محوریت با عدالت است. وی با مقایسه اوضاع امروز ایران با پیش از انقلاب اسلامی اظهار کرد: در این مدت هر چه ایران قدرتمند شده، آمریکا رو به ضعف رفته است. ایران به لحاظ سیاسی، نظامی و امنیتی قابل قیاس با هیچ‌ کشوری در منطقه نیست. مواجهه اصلی دشمنان با ما در حوزه اقتصاد بوده و در این جنگ اقتصادی، بیشترین فشار بر مناطق محروم و اقشار ضعیف است.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام افزود: ستاد اجرایی با توجه به دستورات صریح مقام معظم رهبری بر بحث توسعه همراه با عدالت متمرکز شده و اکنون در مناطق محروم ۳۱ استان کشور در وسیع‌ترین شکلش مشغول خدمت‌رسانی است.

آقای امیرحسین مدنی، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) نیز در این مراسم با اشاره به فعالیت‌های صورت‌گرفته در شهرستان دلگان گفت: تا به امروز ۳۰ پروژه عمرانی و زیربنایی در این شهرستان تعهد شده که برخی از آنها به بهره‌برداری رسیده و مابقی نیز ابلاغ شده و در دست اقدام است. مدنی افزود: دلگان یکی از ۱۴ شهرستان هدف ستاد اجرایی فرمان امام در استان سیستان و بلوچستان است و تا به امروز ۴۸۲ طرح اشتغالزایی منجر به ایجاد ۱۳۵۰ شغل ایجاد شده و ۶۵۸ طرح نیز در حال عملیاتی‌شدن است. مدیرعامل بنیاد برکت اظهار کرد: امروز پنج هزار طرح در ۱۴ شهرستان و ۸۰۰ روستای استان سیستان و بلوچستان به بهره‌برداری می‌رسد و ۴۸۰۰ طرح دیگر نیز در حال اجراست.

«روزنامه صبح نو»

کلید واژه
مسکن اشتغالزایی اشتغال سیستان و بلوچستان ستاد اجرایی فرمان امام
نظرات