داغ‌ترین پرونده‌ها:

آمریکا فکر می‌کند با تحریم می‌تواند جلوی توسعه و سازندگی ایران را بگیرند

۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
نقوی حسینی: آمریکایی‌ها فکر می‌کنند با تحریم می‌توانند جلوی پیشرفت، توسعه اقتصادی و سازندگی و ایجاد اشتغال را بگیرند به همین دلیل سفره مردم را هدف قرار داده‌اند. به اصطلاح خودشان فکر می‌کنند با این تحریم‌ها فشار حداکثری را به ملت ایران وارد می‌کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که تحریم اخیر آمریکا بر بخش عمرانی کشور تاثیر منفی نخواهد گذاشت.

سید حسین نقوی حسینی با اشاره به تحریم جدید آمریکا بر بخش عمرانی گفت: آمریکایی‌ها با برداشت نادرست از شرایط داخلی کشور ما فکر می‌کنند با فشار بیشتر بر مردم ایران می‌توانند به اهدافشان دست پیدا کرده و دولت را وادار به نشستن پای میز مذاکره کنند و دولت به مطالبات آمریکا پاسخ مثبت دهد، این همان تحلیل و برداشت غلطی است که در طول ۴۰ سال گذشته آمریکایی‌ها داشته‌اند.

وی افزود: ملت ایران در طول این مدت به آمریکایی‌ها تفهمیم کرد که اگر احساس کنند تحت فشار قرار می‌گیرند انسجام و مقاومتشان در مقابل استکبار بیشتر می‌شود. طبق نظرسنجی‌ها بیشتر از ۸۰ درصد ملت ایران معتقدند که باید با آمریکا برخورد و مقابله شود و حاضر نیستند حتی یک لحظه از مواضع خود در مقابل آمریکا عقب نشینی کنند.

به گفته نقوی حسینی آمریکایی‌ها فکر می‌کنند با تحریم می‌توانند جلوی پیشرفت، توسعه اقتصادی و سازندگی و ایجاد اشتغال را بگیرند به همین دلیل سفره مردم را هدف قرار داده‌اند. به اصطلاح خودشان فکر می‌کنند با این تحریم‌ها فشار حداکثری را به ملت ایران وارد می‌کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که «تحریم آمریکا نمی تواند تاثیر منفی بر روی حوزه عمرانی کشور بگذارد» اظهار کرد: اعتبارات عمرانی کشور طوری تنظیم شده که تحریم‌ها نمی‌تواند روی آن اثر بگذارند آقای نوبخت هم اخیرا در مصاحبه‌ای اعلام کرد که علیرغم فشارها و تحریم‌ها امسال پرداخت‌ها در بخش عمرانی نسبت به سال‌های گذشته بیشتر بوده است.

«خبرگزاری ایسنا»

کلید واژه
تحریم آمریکا تحریم علیه ایران سید حسین نقوی حسینی
نظرات