داغ‌ترین پرونده‌ها:

ارتش سوریه کنترل کامل منبج را در دست گرفت

۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
وزارت دفاع روسیه از در اختیار گرفتن کنترل شهر منبج به دست ارتش سوریه خبر داد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد ارتش سوریه کنترل کامل شهر منبج را در اختیار گرفته است.

روز گذشته یگان‌هایی از ارتش سوریه وارد شهر منبج در حومه شمال شرقی حلب شدند. نیروهای دموکراتیک سوریه چند روز پیش از توافق با دمشق برای ورود نیروهای ارتش سوریه به مناطق تحت کنترل آنها که اکنون تحت حملات هوایی ارتش ترکیه قرار دارد، خبر داده بودند.

ترکیه اخیرا با طرح ادعای «مبارزه با تروریسم»، عملیات تجاوزکارانه خود را در شمال شرق سوریه آغاز کرده است. این در حالی است که سوریه این اقدام آنکارا را محکوم کرده و آن را نقض حاکمیت خود خوانده است.

آنکارا از چهارشنبه هفته گذشته، عملیات موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه با هدف آنچه «ایمن کردن مرز‌های کشور بوسیله پاکسازی عناصر تروریستی، تضمین بازگشت امن پناهجویان و حفظ تمامیت ارضی سوریه» می‌خواند، آغاز کرد.

این عملیات یک روز پس از آن آغاز شد که رئیس‌جمهور آمریکا طی یک تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای خود از تصمیم آمریکا برای خروج نظامیانش از شمال سوریه خبر داد. اقدامی که چراغ سبز واشنگتن به آنکارا برای آغاز این عملیات بود. شبه‌نظامیان کُرد که جزء ائتلاف به اصطلاح بین‌المللی آمریکا بودند، چنین اقدامی را «خنجر از پشت» توصیف و همکاری نظامی خود با آمریکا را متوقف کردند.

«خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان»

کلید واژه
سوریه ترکیه ارتش سوریه
نظرات