داغ‌ترین پرونده‌ها:

انتقال همه زائران مانده در مرز عراق با اتوبوسهای ایرانی

۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اعزام اتوبوس ازایران به عراق برای کمک به حمل و نقل زائران اربعین گفت: همه زائرانی که در آن سوی مرز مانده بودند منتقل شدند.

احمد محمدی فر گفت: مشکلی که اکنون در رابطه با حمل و نقل و معطلی زائران وجود دارد، نبود زیرساخت های کافی و راه های مناسب در عراق است.

وی افزود: از ابتدای عملیات اربعین، پیش بینی های لازم را برای تامین اتوبوس در آن سوی مرز کرده بودیم ضمن اینکه با مقامات عراقی در رابطه با تامین وسایل حمل و نقل برای زائران ایرانی در چند روز گذشته گفت و گو کرده بودیم .

دبیر ستاد مرکزی اربعین ادامه داد : ۱۲۵۰ اتوبوس و ۲۵۰ وسیله نقلیه دیگر را آماده کردیم تا به عراق منتقل کنیم.

محمدی فر افزود: امروز تعداد قابل توجهی اتوبوس به آن سوی مرزهای مهران، خسروی و چذابه فرستادیم و به زائران خدمات رسانی می کنند .

او گفت: با مقامات عراق به طور مستمر در حال مذاکره و گفت و گو هستیم.

محمدی فر با بیان اینکه اکنون همه زائرانی که در آن سوی مرز مانده بودند منتقل شدند، افزود: اکنون مشکلی در آن سوی مرز نداریم.

دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه تراکم زائران در مقایسه با پارسال ۴ برابر شده است، ادامه داد: سیستم حمل و نقل عراق مشکلات خاص خود را دارد همچنین تراکم جمعیت و ترافیک محورها مزید بر علت شده است.

محمدی فر با تاکید بر اینکه نبود زیر ساخت های عراق موجب ترافیک شده است، گفت: امکانات لازم پیش بینی شده است تا چنانچه دوباره مشکلی پیش بیاید اتوبوس اعزام کنیم.

وی با بیان اینکه تردد در مرزهای کشورمان با عراق به جز مرز خسروی که محدودیت ساعت تردد دارد در حال انجام است، اضافه کرد: امروز در مرز چذابه به علت تراکم جمعیت از سمت عراق، پذیرش زائران متوقف شده بود و در سمت مرزهای ما هیچ مانعی برای اعزام جمعیت وجود ندارد.

محمدی فر با تاکید بر اینکه اکنون مرزها باز است ومشکل خاصی وجود ندارد، گفت: برای خدمات رسانی به زائران در مسیر بازگشت از اربعین، تعداد کافی اتوبوس را با کمک حمل و نقل عراق، آماده اعزام کرده ایم.

دبیر ستاد مرکزی اربعین از زائران خواست سفر خود را به ویژه در بازگشت از مراسم اربعین مدیریت کنند تا تراکم جمعیت ایجاد نشود

«خبرگزاری مهر»

کلید واژه
عراق ایران اتوبوس اربعین مهران مرز خسروی رادیو اربعین زائران اربعین
نظرات