داغ‌ترین پرونده‌ها:

قاضی سراج: سال گذشته ۸۰ رسانه محکومیت گرفتند

۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
نماینده رئیس قوه قضاییه در هیئت منصفه مطبوعات گفت: در سال گذشته ۱۸ جلسه هیئت منصفه مطبوعات برگزار شد که در این جلسات ۸۰ رسانه محکومیت گرفتند.

نماینده رئیس قوه قضاییه در هیئت منصفه مطبوعات گفت: در سال گذشته ۱۸ جلسه هیئت منصفه مطبوعات برگزار شد که در این جلسات ۸۰ رسانه محکومیت گرفتند.

قاضی ناصر سراج در نشست سالانه هیئت منصفه مطبوعات، گفت: در حال حاضر ۱۱۹۱۱ نشریه مکتوب الکترونیک و دیجیتال در سراسر کشور داریم که ۵۵۰۰ نشریه در تهران و ۶۴۱۱ نشریه در سایر استان ها فعالیت می کنند. در سال گذشته ۱۸ جلسه هیئت منصفه برگزار شد که در این جلسات ۸۰ رسانه محکومیت گرفتند که عمدتاً محکومیت‌های شان مالی بود. همچنین در سال گذشته ۷۵ نشریه برائت گرفته و دادگاه سایر نشریات تجدید وقت شد.

وی ادامه داد: بنای هیئت منصفه مطبوعات در سال گذشته مذاکره با مطبوعات و پیشگیری از جرائم البته این اقدام با حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام گرفت و در هیات منصفه مطبوعات محکومیت ها با درجه حداقل به اجرا درآمد.

قاضی سراج ادامه داد: در استان تهران ۲۱ نفر عضو هیئت منصفه مطبوعات هستند و در سایر استان‌ها ۱۴ نفر از اعضای این هیات هستند. در سراسر کشور در مجموع ۴۴۱ نفر عضو هیات منصفه مطبوعات هستند که طبق قانون تا پایان مهرماه جاری همه آنان انتخاب و معرفی می‌شوند.
وی از رئیس سابق سازمان تبلیغات اسلامی تشکر کرد و به رئیس جدید این سازمان که عضو هیات منصفه مطبوعات شد، خوشامد گفت.

قاضی سراج همچنین از اقدامات سید رضا اکرمی رئیس سابق شورای سیاستگذاری ائمه جمعه تشکر  و اعلام کرد که او نیز نمایندگی این شورا در هیات منصفه مطبوعات را بر عهده دارد.

«خبرگزاری ایسنا»

کلید واژه
ناصر سراج مطبوعات
نظرات