داغ‌ترین پرونده‌ها:

سفیر تل‌آویو در واشنگتن: بین دیدگاه گانتز و نتانیاهو درباره ایران تفاوتی نیست

۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا با بیان اینکه هیچ مقام اسرائیلی را نمی‌توان پیدا کرد که حامی بازگشت به برجام باشد، تصریح کرد دیدگاه‌های دو رقیب نخست‌وزیری این رژیم درباره ایران یکسان است.

«ران درمر» سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا روز گذشته (چهارشنبه) گفت تمام مقامات سیاسی و امنیتی این رژیم مخالف بازگشت آمریکا یا هر کشور دیگری به توافق هسته‌ای ایران هستند.

درمر که در همایش ضد ایرانی سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» در نیویورک با حضور گروه‌های تروریستی و تجزیه‌طلب از جمله منافقین صحبت می‌کرد، توضیح داد: «در گشته برخی مقامات مستقر و پیشین سیاسی و امنیتی از برجام حمایت می‌کردند... اما اکنون نمی‌توانید کسی را پیدا کنید که خواستار بازگشت به همان توافق باشد».

به نوشته وبگاه «عروتص شوع» وی با دعوت از آمریکا برای اعمال فشار بیشتر به ایران، افزود: «ایالات متحده اهرم‌های فشار متعددی دارد و معتقدم بازگشت به همان توافق، راه بازی به سمت تسلیحات اتمی [به ایران] ارائه می‌کند».

این مقام صهیونیست در پاسخ به این سوال که در صورت تشکیل دولت و کابینه جدید در رژیم صهیونیستی، رویکرد آن در قبال ایران متفاوت خواهد بود، تاکید کرد: «هر دولت جدیدی در اسرائیل به مخالفت با برجام و حمایت از فشار اقتصادی به ایران ادامه می‌دهد».

درمر با اشاره به اظهارات «بنی گانتز» رهبر ائتلاف آبی‌وسفید و رقیب نخست‌وزیر فعلی این رژیم در آغاز سال ۲۰۱۹ مبنی بر اینکه توافق هسته‌ای ایران می‌توانست بهتر باشد، گفت: «تفاوتی بین دیدگاه‌های او و نتانیاهو در قبال ایران وجود ندارد... همگی می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که اولا ایران به سلاح اتمی دست پیدا نکند و دوما تمام تلاش‌ها برای پس زدن ستیزه‌جویی ایران انجام شود».

وی البته گفت تل‌آویو می‌تواند با یک توافق هسته‌ای درباره ایران که توسط آمریکا مذاکره شده باشد، کنار بیاید اما به شرط اینکه در توافق جدید مشکل «بند غروب» مرتفع شده باشد.

سفیر تل‌آویو در واشنگتن اظهار داشت: «مشکلی که باید رفع کنید این است که ایران نباید هیچگاه به یک قدرت نظامی اتمی تبدیل شود. اگر بند غروب وجود داشته باشد، زمان مشخصی را تعیین کرده‌اید که [ایران] قدرت نظامی هسته‌ای خواهد شد و این عواقب سهمگینی را برای منطقه ما خواهد داشت».

البته سخنرانی درمر در این نشست ضد ایرانی به راحتی برگزار نشد و معترضان به رویکرد ظالمانه آمریکا در قبال تهران چند بار با فریادهای اعتراض‌آمیز صحبت‌های او را قطع کردند.

این همایش که روز گذشته با نام «گردهمایی بین‌المللی برای آینده ایران» و همزمان با سخنرانی سران کشورهای مختلف در صحن مجمع عمومی  سازمان ملل برگزار شد، در حالی ادعای «حمایت از مردم ایران» را داشت که گروه‌های تروریستی در آن حاضر بودند.

مقامات آمریکایی از جمله پامپئو در حالی در این همایش ضد ایرانی با حضور گروه‌های تروریستی که دستشان به خون بیش از هفده هزار ایرانی آغشته است، شرکت کردند که دولت ترامپ از زمان روی کار آمدن مدعی است با مردم ایران مشکلی نداشته و تحریم‌ها حکومت ایران را هدف گرفته است؛ اما واشنگتن با این اقدام بیش از پیش نشان داد که عملا از گروه‌های تجزیه طلب در گوشه و کنار ایران حمایت می‌کند.

سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا پیشتر هم به کاخ سفید توصیه کرده بود با تداوم مسیر کنونی تحریم‌ها و محدودیت‌های اقصادی، فشار به مردم ایران را ادامه و افزایش دهد.

«خبرگزاری فارس»

کلید واژه
آمریکا برجام رژیم صهیونیستی بنیامین نتانیاهو ایران گانتز ران درمر
نظرات