داغ‌ترین پرونده‌ها:

جانشین احتمالی بولتون چه کسی است؟

۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
رسانه‌ها به نقل از منابع آگاه اعلام کردند که کاخ سفید در حال مذاکره با ۱۰ نامزد احتمالی برای جانشینی جان بولتون مشاور امنیت ملی برکنار شده آمریکا است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه با انتشار یک توئیت غیر منتظره اعلام کرد که جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید را برکنار کرده است و قصد دارد هفته آینده جانشین وی را معرفی کند.

چارلز کوپرمن معاون بولتون به عنوان مشاور موقت امنیت ملی آمریکا معرفی شده است تا زمانی که ترامپ مشاور جدید امنیت ملی کاخ سفید را معرفی کند.

سی ان ان اعلام کرده است که در بین گزینه های احتمالی برای جانشینی بولتون افرادی مثل برایان هوک فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران، ریکی وادل معاون سابق مشاور امنیت ملی آمریکا و استفن بیگن فرستاده ویژه آمریکا در امور کره شمالی قرار دارند.

سی ان ان افزود: نام استفن بیگن به عنوان وزیر خارجه بعدی آمریکا نیز مد نظر قرار گرفته است.

سایر گزینه های مورد نظر برای احراز پست مشاور امنیت ملی آمریکا نیز عبارتند از راب بلیر رئیس دفتر موقت میک مولوانی، ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان، پیت هوکسترا سفیر آمریکا در هلند، جک کین ژنرال بازنشسته و کیث کیلوگ مشاور امنیت ملی مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا.

سی ان ان افزود: علاوه بر این افراد، نام داگلاس مک گریگور سرهنگ بازنشسته ارتش و فرد فلیتز رئیس دفتر سابق بولتون در شورای امنیت ملی آمریکا نیز دیده می شود.

خبرگزاری تسنیم

کلید واژه
آمریکا دونالد ترامپ جان بولتون
نظرات