داغ‌ترین پرونده‌ها:

حزب موتلفه از گام سوم حمایت خواهد کرد

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: حزب متبوعش از گام سوم دولت در کاهش تعهدات برجامی حمایت می‌کند و این اقدام را در ادامه پایبندی ایران به تعهداتش در برجام می داند.

اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران حزب، گفت: حزب مؤتلفه اسلامی از گام سوم دولت در کاهش تعهدات برجامی حمایت می‌کند و این اقدام را در ادامه پایبندی ایران به تعهداتش در برجام براساس بند ۳۴ و ماده ۲۶ برجام می‌داند زیرا با عدم اجرای تعهدات برجام توسط اروپا و خروج آمریکا از آن، این حق ایران است که حقوق حقه خود در دانش هسته ای صلح آمیز خویش را حفظ کند. ملت و احزاب دیگر نیز در این اقدام، پشتیبان دولت هستند.

وی درباره پیشنهادهای مکرون، افزود: رئیس‌جمهور فرانسه باید همراه سایر دولت‌های اروپایی به تعهدات خود در برجام عمل کند نه اینکه با پیشنهادهای جزیی، امتیازخواهی هم داشته باشد.

دبیرکل حزب موتلفه با بیان اینکه مکرون باید از آمریکا و ترامپ مطالبه‌گری کند تا به تعهداتی که در مذاکرات ۱+۵ دارد عمل نماید، اظهار داشت: از نظر ما مکرون باید منافع فرانسه را مدیریت کند نه اینکه در تبعیت از بازی های سیاسی ترامپ، منافع ملت فرانسه را زیر پای منافع ترامپ بگذارد.

بادامچیان بیان کرد: بازار ۴۰۰ میلیارد دلاری اوراسیا و کشورهای بزرگی چون هند و چین و روسیه با بیش از سه میلیارد جمعیت، زمینه مناسبی برای جایگزینی اروپا و غرب هستند و اقتصاد مقاومتی با تکیه بر ملت و سرمایه های عظیم داخلی برای رفع مشکلات اقتصادی کاملاً کافی است و تنها تغییر سیاست‌های دولت، عزم و اراده جدی لازم دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر، گفت: بزرگترین دغدغه مردم، حجاب و عفاف است. خوشبختانه هفته گذشته در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی نسخه جامع حجاب و عفاف که در پنج فصل تهیه شده، بحث و بررسی شد و به تصویب رسیده است. ۳۴ نهاد کشور مسئولیت های کلیدی برای اجرای این سند پیدا کرده اند. آنها در برابر مردم، مسئول هستند و باید در مورد وضعیت ناهنجار حجاب در جامعه پاسخگو باشند.

دبیرکل حزب مؤتلفه تلاش های قوه قضائیه برای برخورد با فساد را ستود و اظهار داشت: برخورد دستگاه قضا با فساد، موجی از امیدواری را در مردم پدید آورده است.

بادامچیان از ریاست قوه قضائیه خواست علاوه بر مجرمان و مفسدان، آنها که زمینه ساز این اختلاس ها و فسادها هستند را نیز تحت پیگرد قضایی قرار دهند تا ریشه فسادهای مالی و تخلفات، خشکیده شود.

وی با اشاره به جلسه سران قوا، اظهار امیدواری کرد که دولت در همراهی با قوه قضائیه، کمک کند تا عوامل پشت پرده فسادها دستگیر و به مجازات برسند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در رابطه با تحولات منطقه نیز گفت: صهیونیست‌ها هنوز در نگرانی و هراس از عملیات انتقامی حزب الله هستند. در چنین شرایطی نباید برخی از جمله آقای سعد حریری سخنانی بگویند که موجب آسایش خاطر اسرائیل و ضد استقلال لبنان گردد و زمینه را برای تجاوزات آینده رژیم اشغالگر قدس مساعد سازد. ملت لبنان ارزش و عظمت دفاع جانانه مقاومت حزب الله را به خوبی می شناسد و از آن حمایت می‌کند.

بادامچیان با اشاره به ایام تاسوعا و عاشورا، درس آموزی از مکتب امام حسین(ع) را برای همه ملت ها و آزادی خواهان جهان، چراغ پرنور هدایت به سوی استقلال و عزت و آزادگی دانست و از حضور گسترده در مراسم عزاداری‌ها تقدیر کرد.

وی عظمت حضور بانوان در مراسم شیرخوارگان حسینی را نمایشگر خواست بانوان کشور در حاکمیت فرهنگ ارزشگرای حسینی و زینبی دانست که همه مسئولان باید باتوجه به این روحیه و خواست ملی، سیاستگذاری داشته باشند.

خبرگزاری مهر

کلید واژه
برجام کاهش اقدامات داوطلبانه ایران در برجام حزب مؤتلفه اسلامی اسدالله بادامچیان
نظرات