داغ‌ترین پرونده‌ها:

افشای ناگفته هایی عجیب از ترور رفیق حریری توسط نصرالله

۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
نویسنده/خبرنگار: نسیم آنلاین
دبیرکل حزب الله لبنان اسناد موثقی از جزئیات نقش رژیم صهیونیستی در ترور رفیق حریری، نخست وزیر پیشین لبنان را فاش کرد.

 سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله در کنفرانس خبری دوشنبه هفته گذشته در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی دخالت‌ صهیونیست‌ها در ترور رفیق حریری نخست وزیر پیشین لبنان را لو داد.
وی در ابتدای سخنان خود گفت: امروز مطالبی را بیان می‌کنم که به کمک آن آفاق جدیدی در رابطه با تحقیقات مربوط به ترور رفیق حریری گشوده و به اتهام دشمن اسرائیلی در ترور حریری استناد خواهد شد.
دبیرکل حزب الله لبنان افزود: در جلسه‌ای که در آن روز برگزار شد گفتند که برای ترور شما برنامه‌ریزی شده بود و حتی گفتند که صهیونیست‌ها برای ترور شما یعنی بنده کمین نصب کردند. این مطالب مواردی است که نمی‌توان نسبت به آن سکوت کرد. ترور رفیق الحریری هم برای ما بسیار مهم است و نمی‌توان از کنار آن به راحتی گذشت.
سیدحسن نصرالله ادامه داد: در دیداری که با مقامات دستگاه اطلاعاتی سوریه بعد از واقعه 1993 داشتم . داخل پرانتز می‌گویم (ژنرال حسن سلامی که استخوان‌هایش هم پودر شده بود و ایشان را کشته بودند). ژنرال قاضی از مقامات اسخباراتی سوریه که در زمان مرحوم "حافظ اسد " این مطالب را آن زمان به من منتقل کرد.
وی افزود: در آن جلسه مقرر شد که من با ژنرال "عماد علی " دیدار داشته باشم. مواردی مطرح شد که الآن مورد نظر ما نیست. در آن موقع "عماد ابوحسن " آزاد شد به عبارتی موضوع حل و فصل شد. پس از آن قضیه در سال 1999 نیروهای امنیتی مقاومت توانستند فردی را که برای صهیونیست‌ها در جنوب بیروت در ضاحیه جاسوسی می‌کرد بازداشت کنند. این جاسوس نامش "احمد نصرالله " بود که نیروهای مقاومت توانستند وی را به جرم جاسوسی و فیلمبرداری بازداشت کنند. 
دبیرکل حزب الله لبنان افزود: در بازجویی هایی که از این شخص صورت گرفت تصاویر ضبط شده وی که برای صهیونیست‌ها فرستاده بود نیز ضبط شد هر چند که ما در آن زمان به موضوع رفیق حریری و ترور وی توجه خاصی نداشتیم چون این موضوع در آن زمان هنوز محقق نشده بود. 
نصرالله گفت: در حال حاضر به دلیل ضیق وقت بعدا برخی اعترافات وی را بیان می‌کنم.احمد نصرالله اعتراف کرد که با صهیونیست‌ها ارتباط داشته و برخی اسامی همانند "عماد مغنیه " را نام برد و تأکید کرد که به صهیونیست‌ها اطلاعات نادرست داده و مطالبی کاملا غیرواقعی برای آنها فرستادم. این جاسوس همچنین اعلام کرد که با مرحوم رفیق حریری تماس گرفته و به وی به دروغ گفته است که حزب الله برای ترور شما برنامه‌ریزی کرده است. این در حالی است که در جلسه‌ای که در سوریه برگزار شده بود به افرادی به شهید عماد مغنیه اطلاع داده بود که اشخاصی از صهیونیست‌ها برای ترور "بهیه حریری " از نزدیگان رفیق الحریری نیز برنامه‌ریزی کرده بودند. 
دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود گفت: من در آن برهه نوارهای ویدئویی مربوط به "احمد نصرالله " را در اختیار سوری‌ها قرار داده بودم. این در حالی است که این شخص پس از مدتی که البته من دلایل آن را نمی دانم از زندان دولت سوریه فرار کرد و به فلسطین اشغالی رفت که البته ما اطلاع بیشتری از جزئیات آن دراختیار نداریم. این جاسوس هم‌اکنون در فلسطین اشغالی در کنار خانواده خود زندگی می‌کند این اولین نکته‌ای است که این جاسوس با حمایت صهیونیست‌ها وارد عمل شد و به مرحوم شهید رفیق الحریری معلوماتی اشتباه داد و مدعی شد که حزب الله قصد داشته که حریری را ترور کند.
دبیرکل حزب الله لبنان با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی توانست از ابتدا چنین القاء کند که توطئه هایی برای ترور رفیق حریری وجود دارد، اظهار داشت: رژیم صهیونیستی از هر فرصتی برای نابودی مقاومت استفاده می‌کند.
سید حسن نصرالله در ادامه سخنان خود اظهار داشت: اسرائیل از سپتامبر سال 1993 تلاش می‌کرد تا رفیق حریری نخست وزیر سابق لبنان را متقاعد کند که حزب‌الله قصد ترور او را دارد.
وی با اشاره به سابق این رژیم در ترور شخصیت‌های سیاسی لبنان و فلسطین افزود: اسرائیل توان این را دارد که مرتکب عملیات تروری مانند ترور رفیق حریری شود و شواهدی زیادی در این باره وجود دارد.
سید حسن نصرالله با اشاره به خصومت‌های رژیم صهیونیستی با سوریه گفت: اسرائیل به این دلیل با سوریه خصومت دارد که این کشور حقوق خود را مطالبه و از مقاومت و فلسطینی‌ها حمایت می‌کند.
دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: بشار اسد، رئیس جمهور سوریه به من اطلاع داد که یکی از سران عرب به او گفته است، آمریکایی‌ها با ادامه حضور نیروهای این کشور در لبنان مخالفت نمی کنند به شرط اینکه حزب الله و اردوگاه آوارگان فلسطینی خلع سلاح شوند.
نصرالله با اشاره به فعالیت شبکه‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی در لبنان تصریح کرد: اسرائیل توانمندی شناسایی هوایی و به دست آوردن اطلاعات از طریق مزدوران، جاسوسان و نیروهای ویژه را برای ترور دارد.

فارس

کلید واژه
سید حسن نصرالله حزب‌الله لبنان رفیق حریری
نظرات