داغ‌ترین پرونده‌ها:

ادعای گوایدو:نمی‌توان به مادورو اعتماد کرد!

۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
سرکرده مخالفان دولت ونزوئلا در ادامه اظهارنظرهای پوچ و بی‌اساس همیشگی خود، این بار نیز علیه رئیس‌جمهور این کشور ادعاهایی را مطرح کرد.

خوان گوایدو، سرکرده مخالفان دولت ونزوئلا در ادامه ادعاهای همیشگی خود علیه رئیس‌جمهور این کشور گفت: نمی‌توان به (نیکلاس) مادورو اعتماد کرد.

گوایدو مدعی شد: وضع تحریم‌ها (علیه ونزوئلا) از طرف فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصادفی نیست. این نتیجه سال‌ها کار است. این موضوع همچنین نتیجه اقدامات کمیسر حقوق بشر سازمان ملل و شفافیت جهان در رابطه با آنچه که در ونزوئلا روی می‌دهد، است. ما تحت یک حکومت دیکتاتوری زندگی می‌کنیم.

وی ادعا کرد: چگونه ما بار دیگر می‌توانیم اعتماد کنیم؟ ما به دیکتاتوری اعتماد نمی‌کنیم.

بحران اخیر ونزوئلا پس از آن آغاز شد که خوان گوایدو، سرکرده مخالفان دولت، ژانویه سال جاری میلادی (اوایل بهمن ۹۷) پس از چراغ سبز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و متحدان واشنگتن، در اقدامی غیرقانونی و جنجال برانگیز، خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خواند و باعث تشدید تنش‌ها در این کشور شد؛ اقدامی که بی‌درنگ مورد حمایت آمریکا و دیگر کشور‌های غربی قرار گرفت.

مردم ونزوئلا و ارتش این کشور بار‌ها حمایت خود را از دولت قانونی نیکلاس مادورو اعلام کرده‌اند. طی ماه‌های گذشته آمریکا و متحدانش همزمان با جنگ رسانه‌ای سنگین علیه کاراکاس تلاش کردند با وضع تحریم‌های شدید و همچنین تحت فشار قرار دادن ارتش ونزوئلا، آن‌ها را به قطع پشتیبانی از دولت مادورو وادار کنند، اما به اذعان رسانه‌های آمریکایی، تاکنون همه طرح‌های واشنگتن برای روی کار آوردن دولت دست‌نشانده با شکست مواجه شده است.

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان

کلید واژه
ونزوئلا خوان گوایدو نیکلاس مادورو
نظرات