داغ‌ترین پرونده‌ها:
ترامپ انگلیسی:

مهاجران به انگلیس باید زبان انگلیسی یاد بگیرند!

۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹
نویسنده/خبرنگار: نسیم آنلاین
«بوریس جانسون» نامزد پر امید نخست وزیری انگلیس روز جمعه در جمع اعضای حزب محافظه‌کار این کشور گفت: «من می‌خواهم هرکسی که به اینجا می‌آید و امرار معاش می‌کند بریتانیایی باشد و خود را بریتانیایی بداند. این مهمترین چیز است و باید زبان  انگلیسی را بیاموزند.»

نسیم آنلاین:‌با استعفای ترزا می پس از ناکامی در پرونده خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، کاندیداهایی برای تصاحب سمت نخست‌وزیری رسماً اعلام آمادگی کرده‌اند. افرادی که تاکنون با حاشیه‌های فراوانی هم همراه بوده‌اند.اکنون با گذشت چند دور رای گیری، جانسون که به ترامپ انگلیسی مشهور هست بیشترین شانس برای تصاحب کرسی نخست وزیری را دارد.

به نوشته روزنامه «نیویورک تایمز» «بوریس جانسون» نامزد پر امید نخست وزیری انگلیس روز جمعه در جمع اعضای حزب محافظه‌کار این کشور گفت: «من می‌خواهم هرکسی که به اینجا می‌آید و امرار معاش می‌کند بریتانیایی باشد و خود را بریتانیایی بداند. این مهمترین چیز است و باید زبان  انگلیسی را بیاموزند.»

جانسون اصلی‌ترین کاندیداهای نخست‌وزیری انگلیس و ریاست حزب محافظه‌کاران است. جانسون، وزیر امور خارجه پیشین انگلیس است که در اعتراض به اقدامات ترزا می درباره برگزیت استعفا داده بود. وی اکنون یکی از تأثیرگذاران مهم بر آینده انگلیس در مهم‌ترین دهه استراتژیک خود است.

 وی که اکنون پیشرو انتخابات بعدی نخست‌وزیری انگلیس است روز دوشنبه هفته گذشته در یک ویدئو تبلیغات انتخاباتی وعده داد در صورت نخست‌وزیر شدن، انگلیس را با توافق یا بدون توافق در موعد مقرر (۳۱ اکتبر) از اتحادیه اروپا خارج خواهد کرد.

جانسون وزیر خارجه سابق انگلیس در گفتگو با ساندی تایمز تأکید کرد که بروکسل باید شرایط بهتری را برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا فراهم کند.

جانسون چه گفت؟

بر اساس این گزارش،  انگلیس اینک شرط تسلط به زبان انگلیسی را برای بسیاری از مهاجران خارج از اتحادیه اروپا که قصد اقامت در این کشور را دارند، برقرار کرده و جدیدترین سرشماری ملی در سال 2011 نشان داد که 98.7 درصد از مردم انگلستان و ولز به خوبی قادر به تکلم به زبان انگلیسی هستند. پایین‌ترین رقم نیز برای منطقه «نیوهم» در شرق لندن با 91.3 درصد بود.

به نوشته این روزنامه، جانسون در ادامه سخنان خود اظهار داشت: «بخش‌هایی از کشور، بخش‌هایی از لندن و شهرهای دیگر وجود دارند که برخی از مردم انگلیسی را به عنوان زبان اول تکلم نمی‌کنند و این باید تغییر کند.»

به نوشته نیویورک تایمز، اظهارات جانسون با خشم  قانونگذاران اسکاتلندی و ولزی مواجه شد به طوری‌که «آنگوس مک نیل» از قانونگذاران «حزب ملی اسکاتلند» در این زمینه با تمسخر اظهار داشت که سخنان جانسون«احمقانه» و «مزخرف» است.

 

اخبار مرتبط
کلید واژه
مهاجرت بوریس جانسون
نظرات