داغ‌ترین پرونده‌ها:

ارز در ثبات / یورو به کانال ۱۴هزارتومانی آمد

۲ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۸
نویسنده/خبرنگار: خبرنگار نسیم آنلاین
بازار ارز امروز پس از آنکه رئیس کل بانک مرکزی ذخایر اسکناس ارزی کشور را مطلوب تر از گذشته توصیف کرد، ثبات قیمت را ادامه داد.

 عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی دیشب در یک برنامه تلویزیونی ذخایر اسکناس کشور را بسیار مطلوب تر از گذشته عنوان کرد و گفت: افزایش ذخایر اسکناس کشور بی سابقه است؛ همین امر سبب شد تا نرخ انواع ارز در معاملات امروز بازار با اندکی کاهش مواجه شود و البته در صرافی های بانکی ثبات را نسبت به روز قبل تجربه کند.

در معاملات امروز نرخ بازار آزاد نیز برای انواع ارز نسبت به دیروز با عدم تغییر یا کاهش مواجه بوده است.

در صرافی های بانکی نرخ هر دلار آمریکا برای خرید ۱۲,۹۰۰ تومان و برای فروش ۱۳,۰۰۰ تومان قیمت خورده که در بازار آزاد نیز معاملات با اختلاف نرخ ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومانی پیش می رود.

در عین حال، یورو نیز امروز یکشنبه دوم تیرماه ۹۸ با یک کانال کاهش برای خرید ۱۴,۸۰۰ تومان و برای فروش ۱۴,۹۰۰ تومان قیمت خورده، در حالی که روز گذشته نرخ یورو در کانال ۱۵۰۰۰ تومانی در صرافی های بانکی معامله می شد.

بررسی های میدانی طی هفته های گذشته به خوبی نشان می دهد که بازار ارز دیگر مستعد جهش نیست و اگر در برخی روزها افزایش چشمگیر را در بازار آزاد همزمان با تلاش دلالان برای فاصله گرفتن از نرخ صرافی های بانکی تجربه می کند اما باز هم دلالان مجبور به تمکین از نرخ بانک مرکزی هستند و پس از گذشت چندین ساعت مجدداً نرخ بازار آزاد به صرافی های بانکی نزدیک و همخوان می شود.

کلید واژه
ارز یورو بازار ارز
نظرات