داغ‌ترین پرونده‌ها:

فیس‌بوک هم به جمع تحریم‌کنندگان هواوی پیوست

۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
نویسنده/خبرنگار: نسیم انلاین
فیس‌بوک نیز از این به بعد اجازه نصب پیش فرض این اپلیکیشن را روی موبایل هواوی نمی‌دهد. همچنین اینستاگرام و واتس آپ نیز به شکل پیش فرض اجازه نصب روی موبایل هواوی را ندارند.

در راستای آخرین تحولات تحریم‌های دولت آمریکا علیه هواوی، فیس بوک نیز اجازه نمی‌دهد اپلیکیشن هایش به طور پیش فرض روی موبایل‌های جدید این شرکت نصب شوند.

به عبارت دیگر اپلیکیشن فیس بوک و شرکت‌های زیر مجموعه آن یعنی واتس آپ و اینستاگرام از این پس به طور پیش فرض در موبایل‌های هواوی ارائه نمی‌شوند.

البته این اقدام فیس بوک شامل موبایل‌های فعلی هواوی نمی‌شود، اما کاربران موبایل‌های جدید مجبور خواهند بود این اپلیکیشن‌ها را به طور مستقل از گوگل پلی استور نصب کنند. این در حالی است که اگر تحریم‌های تجاری آمریکا اجرایی شود، دسترسی کاربران هواوی به گوگل پلی استور نیز مسدود خواهد شد.

البته گوگل یکی از شرکت‌هایی است که هم اکنون در حال مذاکره با دولت آمریکا است تا از تحریم‌ها علیه هواوی معاف شود. این شرکت آمریکایی اعلام کرده در حال حاضر تمرکز اصلی آن حفظ امنیت کاربران گوگل در صدها میلیون گوشی فعلی هواوی در آمریکا و سراسر جهان است.

علاوه بر آن به نوشته روزنامه فایننشال تایمز، مدیران ارشد اجرایی گوگل معتقدند چنین تحریمی علیه هواوی امنیت ملی آمریکا را به خطر می‌اندازد.

 

خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط
کلید واژه
آمریکا گوگل هواوی تحریم هواوی امنیت ملی آمریکا فیس بوک
نظرات