داغ‌ترین پرونده‌ها:

امارات به هشدارهای جنگی آمریکا اهمیت نداد

شرکت‌های هواپیمایی امارات هر گونه خطر در آسمان خلیج‌فارس را رد کردند
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
نویسنده/خبرنگار: نسیم آنلاین
سه شرکت هواپیمایی امارات در واکنش به هشدارهای آمریکا درباره پرواز بر فراز منطقه خلیج‌فارس، تأکید کردند که هیچ تغییری در برنامه‌های پروازی این شرکت‌ها وجود ندارد و پروازها به روال طبیعی ادامه دارند.

سه شرکت هواپیمایی امارات در واکنش به هشدارهای آمریکا درباره پرواز بر فراز منطقه خلیج‌فارس، تأکید کردند که هیچ تغییری در برنامه‌های پروازی این شرکت‌ها وجود ندارد و پروازها به روال طبیعی ادامه دارند. پیشتر سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا با ادعای تنش در خلیج فارس، به خلبانانی که در آسمان منطقه پرواز می‌کنند، هشدار داده بود.

به نوشته روزنامه «الامارات الیوم»، سخنگوی شرکت «طیران الامارات» در واکنش به این هشدار آمریکا تأکید کرد که «پروازها به روال عادی و بدون هیچ تغییری در حال انجام است». این شرکت همچنین گفته است با مسئولان مربوطه محلی و بین‌المللی در تماس مستمر است و وضعیت را به دقت دنبال می‌کند.

همچنین شرکت «فلای دبی» و «طیران الاتحاد» نیز تأکید کردند که با سازمان هواپیمایی غیرنظامی امارات و شرکت‌های ارائه خدمات هوانوردی در سطح جهان در تماس هستند و پروازهای این شرکت‌ها نیز به روال طبیعی ادامه دارد.

ایندیپندنت روز گذشته در خبری نوشته بود:‌ ‌دیپلمات‌های آمریکایی مستقر درکویت و امارات دراین پیام هشدارآمیز درخواست کرده‌اند که هواپیماهای خطوط آمریکایی که بر فراز خلیج فارس و دریای عمان پرواز می‌کنند به دلیل "فعالیت‌های نظامی و افزایش تنش‌های سیاسی" در این منطقه بیش از پیش جانب احتیاط را رعایت کنند.

در این هشدار مقامات هم‌چنین امده است که به دلیل "احتمال  اشتباه درمحاسبات و تشخیص این هواپیماها" خطر حمله هوایپماهای خطوط هوایی آمریکا را تهدید می‌کند.

کلید واژه
خلیج فارس امارات
نظرات