داغ‌ترین پرونده‌ها:
سعدالله زارعی عنوان کرد

پیام رسمی مقامات امریکا: به دنبال جنگ با ایران نیستیم

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
نویسنده/خبرنگار: «نسیم آنلاین»
اخیراً مقامات عالی دولت آمریکا طی یک پیام رسمی به مقامات عالی ایران، تأکید و تصریح کرده‌اند که تحت هیچ شرایطی برنامه‌ای برای درگیری نظامی با ایران ندارند.

نسیم آنلاین: سعدالله زارعی کارشناس مسائل بین‌المللی در گفت‌وگو با یک خبرگزاری گفته که آمریکا در پیامی رسمی اعلام کرده به دنبال درگیری نظامی با ایران نیست.

وی با اشاره به اظهارات مقامات نظامی درباره لزوم آمادگی نظامی برای مقابله با تهدیدات، گفت: نیروهای نظامی اعم از ارتش و سپاه به دلیل ماهیت فعالیت خود به‌صورت طبیعی همواره از آمادگی نظامی برای مقابله با تهدیدات سخن می‌گویند و این مسئله همواره بوده است و اگر یک فرمانده نظامی از آمادگی خود برای مقابله با تهدیدات نگوید، باید آنجا تردید کرد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه، هیچ نشانه و علامتی برای اینکه آمریکا دنبال جنگ با ایران است وجود ندارد، گفت: اتفاقاً دلایل بسیار زیادی وجود دارد که آمریکا از درگیری نظامی با ایران پرهیز دارد و بر روی جنگ‌های اقتصادی، سیاسی و رسانه‌ای متمرکز است.

زارعی از پیام رسمی مقامات عالی آمریکا به مقامات عالی ایران خبر داد و گفت: اخیراً مقامات عالی دولت آمریکا طی یک پیام رسمی به مقامات عالی ایران، تأکید و تصریح کرده‌اند که تحت هیچ شرایطی برنامه‌ای برای درگیری نظامی با ایران ندارند.

هفته گذشته ویدئویی از محمد سرفراز رئیس سابق صداو  سیما در فضای مجازی منتشر گردید که وی ادعا کرده بود آمریکا پس از ماه رمضان وارد درگیری نظامی با ایران خواهد شد.

کلید واژه
آمریکا سعدالله زارعی جنگ
نظرات