داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو اخبار
لزوم بازنگری در «سبک زندگی رمضان»
۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۹

واقعیت آن است که سبک زندگی فعلیِ ایرانی‌ها، خصوصاً متأثر از سبک زندگی مدرن، تناسبی با شب‌زنده‌داریِ ماه رمضان نداشته و تقریباً بسیاری از مؤلفه‌های سیاسی و اجتماعیِ کشور هم‌چون ساعات کاری مراکز دولتی و… تناسبی با این موضوع ندارند؛ در حالی که نگاهی کوتاه به تاریخچه‌ی سبک زندگیِ مردم ایران در سده‌ی اخیر نشان می‌دهد که اِحیاء شبانه در ماه رمضان، امری کاملاً عادی و پسندیده بوده و به جدّ مورد توجه قرار می‌گرفته است.

«پتروپالایشگاه» شاه کلید رونق تولید ملی و پایان خام فروشی نفت
۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴

صنعت پتروپالایش نفت تحول عظیمی نسبت به خام فروشی آن در رونق تولید ملی ایجاد می کند، صنعتی به روز، با خوراک داخلی (بدون نیاز به واردات) و صادرات گسترده و پردرآمد که اشتغال زایی بالایی نیز به همراه خواهد داشت.

فیلم: صوت آخرین جلسه شورای انقلاب فرهنگی را منتشر کنید
۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: از رئیس و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌خواهم صوت یا متن کامل آخرین جلسه شورا که سؤالات من از رئیس‌جمهور بود و پاسخ‌هایی که ایشان داد را منتشر کنند تا همه بشنوند.

افزایش ۱۸درصدی حقوق سربازان
۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح از افزایش حقوق سربازان خبر داد.

«پول»‌ چگونه رئیس جمهور آمریکا را انتخاب می‌کند؟
۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳

قانونگذار امریکا برای تنظیم میزان مجاز پرداخت پول به ستاد‌های انتخاباتی مقررات مختلفی را وضع کرده است. اما حوزه این مقررات توسط یک پرونده معروف در دیوان عالی امریکا در سال ۲۰۱۰ محدود شد و از آن پس شرکت ها بدون محدودیت می توانند مانند افراد حقیقی به نامزدها کمک مالی کنند.

زمان تغییر رفتار سعودی رسیده است
۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۴

اکنون فرصت آن است که این فرضیه دونالد ترامپ که می‌گوید این حمایت ماست که عربستان و امارات را سرپا نگه داشته است باطل شود. همه باید بدانند که حتی حمایت‌های آمریکا هم قادر نیست حیات این رژیم‌های نامشروع متجاوز را تضمین نماید.

 دست رد ترامپ به درخواست پادشاه سعودی برای حمله به یمن
۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۳

 پایگاه خبری صهیونیستی دبکافایل گزارش داد، ترامپ درخواست پادشاه عربستان سعودی برای حمله نیروی هوایی آمریکا به یمن در واکنش به حمله پهپادی انصارالله به تاسیسات نفتی عربستان را رد کرده است.

اهالی رسانه به رئیس قوه قضائیه چه گفتند؟
۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲

دیشب(۳۱ اردیبهشت ۹۷) آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه میزبان نشست با مسئولان و اصحاب رسانه کشور بود. در این دیدار اهالی رسانه در پایان دیدار نظرات و خواسته های خود را با رئیس جدید قوه قضائیه در میان گذاشتند.

«کودک همسری» و شبهه امکان ازدواج با نوزاد
۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳

تصویر مساله در قالب دوگانه «ترویج ازدواج در سنین بسیار پایین» و «ممنوع کردن آن» یک مغالطه است. یعنی این گونه نیست که اگر از «جواز» آن سخن می‌گوئیم، طرفدار «ترویج» آن هم باشیم؛ بویژه که در اسلام، برای تشکیل خانواده، علاوه بر بلوغ جنسی، بلوغ اجتماعی نیز مد نظر است

حوزه‌های رأی‌گیری انتخابات اتحادیه اروپا در اماکن غیرمتعارف +عکس
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۷

۲۶ می روز برگزاری انتخابات پارلمان اروپاست. به منظور افزایش شمار رای دهندگان کارزار «آری به اروپا» در آلمان، این کشور در یک اقدام ابتکاری غرفه های رای گیری خود را در اماکنی جذاب و دیدنی برپا کرده است تا مشارکت ها افزایش یابد.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...