داغ‌ترین پرونده‌ها:

چرا آیین‌نامه انقلاب؟

ماه مبارک رمضان که با نام حضرت علی(ع) گره خورده است فرصت مناسبی است تا به بازخوانی بیانات رهبر فرزانه انقلاب درباب حکومت‌داری امیرالمومنین و تفاسیر نهج‌البلاغه پرداخته شود تا فهم انقلابی از سیره این امام همام در اولویت جریان انقلابی قرار گیرد.

آرشیو پرونده آیین نامه انقلاب
در فتنه ها چون شتردوساله باشید که هیچکسی از شما بهره نبرد
آیین نامه انقلاب - ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰

حضرت در حکمتی میفرماید: در فتنه‌ها مثل ابن اللبون باش یعنی وقتی فتنه شد سعی کن در این فتنه هیچ بهره ای از شما برده نشود؛ بعضی خیال میکنند یعنی میانه باش؛ نه، بحث میانه بودن نیست؛ بلکه فتنه‌گر از یک کلمه حرفتان، نه از سکوتتان، نه از اقدامتان، نه از نگاهتان استفاده نکند.

اولین فرمان حضرت علی به استاندارش؛ تواضع در برابر مردم
آیین نامه انقلاب - ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸

اولین نکته در فرمان حضرت به محمد بن ابی بکر اینست که میفرماید در مقابل مردم متواضع باش‌ تواضع یعنی خود را فروتن گرفتن، انسان خود را حقیقتا پایین دست بگیرد. از موضع استکبار و تکبر و غلو با مردم برخورد نکند‌.

حضرت علی(ع) به مالک اشتر:برای مصلحت خواص، مصلحت عامه را نادیده نگیر
آیین نامه انقلاب - ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸

حضرت فرمودند که برای خاطر مصلحت خاصه، مصلحت عامه را نادیده نگیر؛ و الا اگر ما اغماض از خطا را بخواهیم در مورد گروهی از مردم که اسمشان در تعبیر امیرالمؤمنین خاصه است اجرا بکنیم،ظلم و بی عدالتی است.

پایه دین کسب رضایت توده مردم است
آیین نامه انقلاب - ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳

بدان پایه دین، این توده مردمند؛ این را امیرالمؤمنین دارد میگوید دیگر که اگر پوپولیسم هم هست، پوپولیسم علوی است و مورد احترام و تقدیس ما است.

چهار شرط ایمان از منظر حضرت علی(ع)
آیین نامه انقلاب - ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۵

مرز شما با آنهایی که جمهوری اسلامی را قبول ندارند باید معلوم باشد. برای خاطر خدا شما خشم بگیرید، خدا هم برای خاطر شما خشم میگیرد.

تظاهر به اشرافیگری گناهی بزرگ در نظام اسلامی
آیین نامه انقلاب - ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۲

ظاهر به زندگی اشرافی، خودش یک گناهی است بزرگ، شاید بزرگتر از نفس زندگی اشرافی که جلوی چشم نباشد یعنی ما با تظاهر به اشرافیگری، کمک نکنیم به فرهنگ اشرافیگری در جامعه. بگذارید طبقه متوسط و پایین تر از متوسط احساس کند که با شما فاصله ای ندارد

شرح خطبه متقین نهج البلاغه
آیین نامه انقلاب - ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۵

شب که میشود، همت او این است که خدا را شکر بگوید صبح که برخاست همتش ذکر و یاد خداست. شب حذر میخوابد. حذر یعنی هشیارانه یعنی آن کسی که میخوابد اما سلاحش دم دستش است.

چرا آیین‌نامه انقلاب؟
آیین نامه انقلاب - ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶

ماه مبارک رمضان که با نام حضرت علی(ع) گره خورده است فرصت مناسبی است تا به بازخوانی بیانات رهبر فرزانه انقلاب درباب حکومت‌داری امیرالمومنین و تفاسیر نهج‌البلاغه پرداخته شود تا فهم انقلابی از سیره این امام همام در اولویت جریان انقلابی قرار گیرد.

تفسیر وصیت حضرت علی به امام حسن توسط آیت الله خامنه ای
آیین نامه انقلاب - ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۳

باید خدا را نصرت کنی؛ یعنی هرجایی که احساس کردی که جبهه الهی و اهداف الهی محتاج یک کمک رساندن تو است باید دست برسانی، حتما این کار را بکن با قلب، دست و زبان.

چهار توصیه حضرت علی ع به مالک اشتر در باب حکومتداری
آیین نامه انقلاب - ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰

حضرت علی(ع) خطاب به مالک چهار چیز مهم در حکومت را میفرماید، قدم اولش این است: پول را از مردم بگیر و مالیات مردم را جمع کن برای اینکه بالاخره هر اقدامی بخواهی بکنی احتیاج به پول داری. بعد باید موانع را برطرف کنی؛ موانع خارجی، داخلی را که وجود دارد باید برطرف کنی.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...