داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده ایران ۱۴۰۰
سایه سنگین نوامبر ۲۰۲۰ بر خرداد ۱۴۰۰
ایران ۱۴۰۰ - ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳

اعتدالگرایان کاری کرده‌اند که بازار و جامعه میان پیروزی بایدن فریبکار و ترامپ جنایتکار تفاوت قائل می‌شوند. این تفاوت تا جایی است که چینش و نوع مبارزات انتخاباتی خرداد 1400 را نیز تعیین می‌کند. وابستگی نتیجه انتخابات نوامبر 2020 به تحولات مرتبط با انتخابات آینده ایران، تنها و تنها به خاطر اعتیادی است که فکر و روش دولت یازدهم و دوازدهم به کنش آمریکایی‌ها داشته است.

صف طولانی کاندیداهای۱۴۰۰
ایران ۱۴۰۰ - ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷

 انبوه مشکلات اقتصادی و دشواری‌های سیاسی داخلی و خارجی پیش روی مدیران و تصمیم‌گیران، وضعیت مدیریت کشور را نیازمند ناخداهایی کارآزموده و مجرب می‌کند تا کشتی بحران‌زده ایران را در میانه طوفان‌های ویرانگر امروز، اگر به مقصد نمی‌رساند؛ لااقل به صخره نکوبد. اما مگر این انبوه کاندیدا که برای اداره همه وزارتخانه‌های کشور کفایت می‌کند، مشکلات را نمی‌دانند؟

استعفای محمد رضا عارف؛ قربانی یا متهم؟
ایران ۱۴۰۰ - ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳

محمد رضا عارف رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان بعد از ریاست سه دوره‌ای بر این سازوکار جمعی اصلاح طلبان استعفا داد. استعفایی که این پرسش را طرح کرده که عارف قربانی اختلافات در جریان اصلاح طلب شد یا او خود در جایگاه مقصر قرار دارد و باید در مورد کنش‌های این جریان پاسخگو باشد؟

عالیجناب خاکستری؛ نوبت پاسخگویی شماست
ایران ۱۴۰۰ - ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۲

خسارت محض برجام، تورم بالای 40 درصد، رکود و گرانی مسکن، فساد برادر رئیس جمهور، وزرای هزار میلیاردی، خودت بمال وزیر بهداشت، صبح جمعه فهمیدم رئیس جمهور، مذاکره همراه با تشدید تحریم و قطعنامه و...همگی دسته گل هایی است از دولت مورد حمایت اصلاح طلبان، و آنها هیچ راه فراری از این عملکرد مفتضحانه نخواهند داشت. آن هم دولتی که با بیشترین اختیارات پس از انقلاب، بدترین دولت پس از انقلاب نام گرفته است.

دولت جوان حزب الهی و یک خطای راهبردی
ایران ۱۴۰۰ - ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴

بنظر می رسد رهبری با توجه به همین آسیب، امسال به شاخص های دولت جوانان انقلابی پرداخته اند و فراتر از سن وسال به مختصاتی که می توان یک فرد و دولت را دولت جوان حزب الهی نامید اشاره کردند.

سخنی با اصولگرایانی که برای ۱۴۰۰ احساس تکلیف می‌کنند!
ایران ۱۴۰۰ - ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹

فضای عمومی کشور را این روزها کرونا و خبرهای حول محور آن فرا گرفته است، اما پشت درهای بسته و در محافل خصوصی، سیاستمداران مشغول چانه زنی و برنامه ریزی برای مهم ترین رویداد سال آینده هستند.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...