داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده معنویت و کرونا
راه‌اندازی عبادت مجازی در کلیساهای اروپا
معنویت و کرونا - ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۱

برخلاف برخی ایالت‌های آمریکا که تجمعات مذهبی را جزو تجمعات ضروری دانسته و کلیساها همچنان به روی مردم باز هستند،  کلیساها در اروپا به طور کامل بسته شده‌اند. در مقابل، کشیش‌های محلی و برخی علاقه‌مندان به مسیحیت کوشش کرده‌اند زیارت‌های مجازی از کلیساها راه بیندازند.

مؤمن در نظام اسباب و علل مادی امتحان می‌شود
معنویت و کرونا - ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸

معجزه و کرامت، دلیل و شرایطی دارد، گاهی اوقات برای بعضی افراد اتفاق می افتد. منتها این گونه نیست که ما بگوییم مثلا در حرم های اهل بیت، نظام اسباب و علل مادی انتقال ویروس، به واسطه معجزه و کرامت اهل بیت کار نمی کند. ما این حرف را نمی توانیم به عنوان یک اصل عمومی بزنیم.

نمی‌توان کرونا را با بلای آخرالزمان تطبیق ‌داد
معنویت و کرونا - ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹

مسجد از جهت مسجد بودنش تعطیل نشده است، هیچ مکان مذهبی از جهت مکان مذهبی بودنش تعطیل نشده است بلکه این اجتماعات هستند که به دلیل تشخیص اهل فن و متخصصین مسئله بیماری های عفونی، تعطیل می شوند.

ما در دین مان شفا را از اماکن مذهبی نمی‌خواهیم
معنویت و کرونا - ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸

در دین ما آمده است اهل مداوا و اهل عقل و اهل رعایت مسائل باشید و اصول عقلی را رعایت کنید، از دعا و معنویت غافل نباشید. دعا، معنویت و توسل قرار نیست جای اسباب را بگیرد، دعا پشتوانه اسباب است.

رحم کردن به یکدیگر از عوامل رفع بلاست
معنویت و کرونا - ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰

رحم کردن مؤمنین به همدیگر یکی از راه های دفع بلا است. اینکه در بلا انسان تنها خودش را نبیند.

۳ تکلیف دینی برای مقابله با کرونا
معنویت و کرونا - ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳

نه توسلات تنها مشکلات ما را حل می کند نه اسباب عادی تنها مشکلات ما را حل می کند این ها دو بال برای برون رفت از این مشکلات هستند.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...