داغ‌ترین پرونده‌ها:

از نوستالژی تا چالش لبخند

کرونا دیگر تنها یک بیماری نیست، بلکه چالشی است برای زندگی انسانهای رسانه‌ای. این چالش انسانِ رسانه‌ای را به سخن گفتن وادار می‌کند، کرونا را به صدرِ اموراتش می‌برد و در این معرکه رسالتی پیامبرگونه برای او قائل می‌شود، پیامبری همه‌چیز‌دان و دلسوز که سعی در تجمیعِ پتانسیل‌های قومش برای مقابله با این بیماری دارد، غافل از اینکه در این معرکه همه‌ی قوم پیامبرند و در حالِ راهبریِ دیگران با سخن و کلمه.

آرشیو پرونده ویروس منحوس
گزارش تصویری: آشتی با پلاستیک در عصر کرونا
ویروس منحوس - ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰

با شیوع ویروس کرونا استفاده از تجهیزات پلاستیکی برای پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ همه گیر شده است.

خداقوت فرمانده
ویروس منحوس - ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰

در دولتی که وزرایش نماد ناکارآمدی و انفعال و فشلی هستند و حقیقتا ثابت کرده اند مرد روزهای بحران نبوده اند عملکرد این روزهای وزیر بهداش موجبات امید و رضایت مردم را فراهم آورده است

آیا چین نتایج پژوهش واکسن کرونا را هک کرده است؟
ویروس منحوس - ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱

اف.بی.آی به همراه وزارت امنیت داخلی آمریکا و آژانس امنیت زیرساختی و سایبری ایالات متحده به صورت رسمی، چین را به سرمایه‌گذاری و عملیات برای سرقت نتایج پژوهش آمریکا و متحدینش در تحقیق برای کشف ویروس کرونا متهم کردند.

درس‌هایی تاریخی از «مدیریت اضطراب» سران کشورها
ویروس منحوس - ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹

شیوع کرونا در سراسر جهان نشان داد مدیریت اجتماع غیر از منابع درآمدی و نیروی انسانی زبده و ماهر، به برنامه‌ها و تکنیک‌های بیشتری نیاز دارد؛ از جمله مهارت «مدیریت اضطراب». مجله کسب و کار هاروارد در مطلبی در گفتگو با «نانسی کوهن»، استاد مدرسه کسب و کار هاروارد مروری تاریخی بر توانمندی‌های مورد استفاده رهبران سیاسی و مدیران کسب و کار در بحران‌های مختلف داشت.

بیمارستان‌های نیویورک در حال کشتار بیماران کرونایی هستند
ویروس منحوس - ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷

«ایکول سیروتِک» می‌گوید:‌بیماران نه به خاطر کرونا بلکه به دلیل «سوءمدیریت پزشکی» و «سهل‌انگاری شرم‌آور» کادر درمان جان می‌دهند. او می‌گوید برای پرستاران و پزشکان به هیچ عنوان مهم نیست که بیماران از نژادهای اقلیت می‌میرند یا زنده می‌مانند و تصریح می‌کند: «من به شما می‌گویم آنها بیماران را به معنی واقعی کلمه می‌کشند»

تجربه آفریقای جنوبی از ایدز در مبارزه با کرونا
ویروس منحوس - ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱

درست در همان ساعتی که رئیس جمهور آمریکا از تزریق ضدعفونی‌کننده به عنوان راهی برای درمان کوید-19 نام برد، مردم آفریقای جنوبی گذشته تاریک خود را به یاد آوردند. دو دهه پیش، وزیر بهداشت آفریقای جنوبی اعلام کرد خوردن چغندر یا سیر می‌تواند ایدز را درمان کند

کرونا و تحول در درمان مجازی بیماری‌ها
ویروس منحوس - ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹

 سیستم‌های بهداشت و درمان تقریباً در همه کشورها به شدت درگیر مبارزه با کرونا هستند و در تلاشند منحنی صعودی روند ابتلا و فوت بر اثر این ویروس را خم کنند. یکی از ابزارهای مهم این مبارزه، «درمان از راه دور» از طریق تماس تلفنی، تماس تصویری مجازی و حتی ارتباط پیامکی است.

روایتی خواندنی از حضور طلبه‌های خواهر در غسالخانه کرونایی‌ها
ویروس منحوس - ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۸

قبل از اینکه وارد سالن بشویم شروع کردیم با جوان‌ترها صحبت کردیم. دیدم بعضی‌ها کمی اضطراب دارند. روایاتی از اهل بیت را نقل کردم که فرموده‌اند اگر یک نفر مسلمانی را بشوری، چه خداوند اجر و ثوابی به شما می‌دهد، چه مقاماتی به شما می‌دهد.

قرنطینه ایرانی در عهد ناصرالدین شاه
ویروس منحوس - ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۰

شرایط این روزهای کشور و ضرورت توجه به قرنطینه برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا ما را بر آن داشت تا نگاهی اجمالی به ویژگی های قرنطینه علمی در دوره قاجار و مشکلات آن داشته باشیم.

کرونای طبقاتی!
ویروس منحوس - ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲

هر چند بلای کرونا دامان صاحبان قدرت و ثروت را هم می گیرد، اما گلوی نحیف ضعفا را شدید تر می فشارد. از وزیر و نماینده مجلس و پزشک و پرستار گرفته تا دست فروش و کارگر و راننده، همه با کرونا درگیرند، اما این کجا و آن کجا؟

بیشتر ...در حال بارگذاری ...