داغ‌ترین پرونده‌ها:

از نوستالژی تا چالش لبخند

کرونا دیگر تنها یک بیماری نیست، بلکه چالشی است برای زندگی انسانهای رسانه‌ای. این چالش انسانِ رسانه‌ای را به سخن گفتن وادار می‌کند، کرونا را به صدرِ اموراتش می‌برد و در این معرکه رسالتی پیامبرگونه برای او قائل می‌شود، پیامبری همه‌چیز‌دان و دلسوز که سعی در تجمیعِ پتانسیل‌های قومش برای مقابله با این بیماری دارد، غافل از اینکه در این معرکه همه‌ی قوم پیامبرند و در حالِ راهبریِ دیگران با سخن و کلمه.

آرشیو پرونده ویروس منحوس
بردگی کارگران در شرایط شیوع کرونا
ویروس منحوس - ۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵

مرکز خیریه بین‌المللی آکسفام در گزارشی با استناد به آمارها و ترازهای مالی شرکت‌های مختلف از یک شیوه درآمدزایی کثیف سرمایه‌داران در میانه شیوع کرونا پرده برداشته است.

۵شرکتی که بیشترین سود را از شیوع کرونا داشته‌اند
ویروس منحوس - ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴

در حالی که اقتصاد کشورهای جهان به شکلی تکان‌دهنده از کرونا صدمه دیده‌اند و مشاغل و صنایعی مثل حمل و نقل هوایی و گردشگری ضررهای هنگفتی تجربه می‌کنند، شرکت‌های بزرگ فناورانه جهان روی سودند و کار و بارشان سکه است. سود برخی برندها و شرکت‌ها مثل فروشگاه‌های زنجیره‌ای آمازون از همان ابتدا آغاز شد اما برخی شرکت‌ها پس از دوران کوتاهی ضرر، اکنون با رونق چشمگیری روبرو شده‌اند.

ذبح سلامت به پای قدرت
ویروس منحوس - ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶

زیرپا گذاشتن نظرات کارشناسی وزارت بهداشت و خستگی کادر درمان و افزایش روزانه آمار مبتلایان همگی از غلبه سیاست بر سلامت و نظرات کارشناسی نشات می گیرد.

سلبریتی ها کرونا نمی گیرند!
ویروس منحوس - ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸

زمانی باور عوامانه ای در جامعه ایجاد شده بود که معتادها کرونا نمی گیرند، گویا بعد از معتادها، سلبریتی ها هم کرونا نمی گیرند!

دیپلماسی کرونا
ویروس منحوس - ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۷

هرچند میتوان ادامه واکسیناسیون یا درصورت نیاز به تمدید سالانه، آن بخشها را موکول به ظرفیت تولید داخل نمود اما حفظ جان افراد با توجه به امکان تهیه واکسن از کشورهای دوست در سال جاری برای بخش پرخطر جمعیت، اولویت قطعی دارد.

«جشن قبرستان»؛ نمکی‌ بر زخم‌های مردم
ویروس منحوس - ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷

آقایان اصلاح طلب هیچ درک و فهمی از شرایط امروز جامعه ندارند که اینگونه بی قید و بند بجای رسیدگی به امور مُلک و مملکت مراسم های تشریفاتی و زائدی چون جشن تولد قبرستان برپا می کنند!

آیا بیل گیتس به دنبال کاهش جمعیت کره زمین است؟
ویروس منحوس - ۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸

در میان اخبار تلخ از انتشار ویروس کرونا در سراسر جهان، مرتباً اخباری از هزینه و تلاش بنیاد بیل گیتس، مؤسس مایکروسافت و کارآفرین که اقدامات خیریه پرشماری در کشورهای مختلف دنبال می‌کند، شنیده می‌شود. اما سابقه اقدامات و پروژه‌های درمانی بنیاد بیل گیتس، سؤالات زیادی در مورد انگیزه و اهداف او پیش می‌آورد.

وضع «گرسنگی» در انگلیس به مرز بحران رسید
ویروس منحوس - ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰

به موازات افزایش رکود اقتصادی تا مرز انفجار، میزان تقاضای بانک‌های غذایی نیز به شدت افزایش یافته و تا 300 درصد جهش داشته است. پویش مارکوس راشفورد برای تأمین وعده‌های غذایی مدارس، یک واقعیت را بیش از همه آشکار کرد: مردم بریتانیا از ابتدایی‌ترین حقوق خود به شکل عامدانه‌ای خبر ندارند و در نتیجه محروم مانده‌اند.

گزارش تصویری: آشتی با پلاستیک در عصر کرونا
ویروس منحوس - ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰

با شیوع ویروس کرونا استفاده از تجهیزات پلاستیکی برای پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ همه گیر شده است.

بیماری کرونا به عنوان یک مخاطره وجود دارد
ویروس منحوس - ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، استمرار ملاحظات بهداشتی برای مقابله با کرونا ویروس را ضروری دانست.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...