داغ‌ترین پرونده‌ها:

از نوستالژی تا چالش لبخند

کرونا دیگر تنها یک بیماری نیست، بلکه چالشی است برای زندگی انسانهای رسانه‌ای. این چالش انسانِ رسانه‌ای را به سخن گفتن وادار می‌کند، کرونا را به صدرِ اموراتش می‌برد و در این معرکه رسالتی پیامبرگونه برای او قائل می‌شود، پیامبری همه‌چیز‌دان و دلسوز که سعی در تجمیعِ پتانسیل‌های قومش برای مقابله با این بیماری دارد، غافل از اینکه در این معرکه همه‌ی قوم پیامبرند و در حالِ راهبریِ دیگران با سخن و کلمه.

آرشیو پرونده ویروس منحوس
در مقر زیرزمینی اسرائیل برای کرونا چه خبر است؟
ویروس منحوس - ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴

رژیم صهیونیستی مرکز مدیریت مبارزه با ویروس کرونا را به پناهگاهی زیرزمینی که تنها 5 درصد آن از بیرون نمایان است، منتقل کرده است.

کرونا حملات فیشینگ را ۳۵۰ درصد افزایش داد
ویروس منحوس - ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲

از آغاز شیوع کرونا در جهان، حملات فیشینگ افزایش چشمگیری یافته است.

هنرِ انقلابی، انقلاب هنری
ویروس منحوس - ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳

این روزها با شیوع کرونا، در جبهه انقلاب شاهد تولید آثار مختلف هنری در قالب‌هایی چون کلیپ، فیلم کوتاه، مستند، روایت‌نگاری، طراحی پوستر و پادکست هستیم. با کمی دقت به محتوا و روح آثار تولید شده و همچنین فضای تولید آثار می‌توان شباهت های خاصی میان این فضا و دهه شصتِ هنر انقلاب یافت.

کرونای جهانی، زمینه‌ساز دولت جهانی
ویروس منحوس - ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷

تأسیس دولت جهانی، هدف غایی است تا آنجا که قوانین داخلی کشورها دارای ارزش پایین‌تری نسبت به قوانین این دولت یکپارچه باشند. این روند بایستی از طریق حذف خاستگاه ناسیونالیستی موجود و مطرح بین اقوام و ملل تحقق پیدا کند.

اعتراض امریکایی‌ها به بسته شدن اسلحه فروشی‌ها
ویروس منحوس - ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳

گروه‌های صنفی و اتحادیه‌های اسلحه و تفنگ از فرماندار کالیفرنیا به دلیل دستور او مبنی بر بستن مغازه‌ها و فروشگاه‌های لوازم غیرضروری شکایت می‌کنند.

 قرنطینه با ذهن و بدن شما چه می‌کند؟
ویروس منحوس - ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۱

منزوی و محصور بودن بر فیزیولوژی انسان اثر می‌گذارد. ورزش کردن، برقراری ارتباطات به صورت مداوم و صبوری کردن و کوشش برای تغییر سبک زندگی، از جمله راهکارهای رفع اثرات سوء قرنطینه بر روان و بدن افراد است.

تأثیر کرونا بر شبکه‌های اجتماعی و آگهی‌های تجاری
ویروس منحوس - ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷

شیوع کرونا توئیتر را برای کاربران این شبکه اجتماعی ارزشمندتر از همیشه کرده است اما تبلیغات تجاری توئیتر را کاهش داده است.

کرونا اقتصاد هند را متلاشی می‌کند؟
ویروس منحوس - ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵

یک میلیارد و سیصد میلیون نفر در هند وارد قرنطینه شده‌اند. برای بعضی‌ها ممکن است این به معنای گرسنگی باشد. و ممکن است اقتصاد شکننده هند دچار فروپاشی شود.

کرونا و توطئه‌ای به‌نام «توهم توطئه»
ویروس منحوس - ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸

دیگر سازمان بهداشت جهانی برخلاف شعارهایش در کنترل بیماری‌های خطرناک واگیردار ناموفق بوده است و برای مثال با گذشت حدود نیم قرن از کشف ویروس خطرناک ابولا با کشندگی بعضا تا ۹۰٪ هنوز نتوانسته دارو یا واکسن خاصی برای آن ارائه دهد یا هنوز عامل برخی بیماری های ریشه‌کن شده در زرادخانه‌های بیوتروریستی موجود است.

وزیر بهداشت: تا مهار کامل کرونا راه دشواری داریم
اخبار - ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۸

وزیر بهداشت گفت: گرچه تا مهار کامل بیماری ناشی از کووید ۱۹؛ همگان باید راه نسبتا دشواری بپیماییم و براساس توصیه حکیمانه مقام معظم رهبری، لحظه‌ای نباید از شدت فعالیت‌ها بکاهیم.