داغ‌ترین پرونده‌ها:

از نوستالژی تا چالش لبخند

کرونا دیگر تنها یک بیماری نیست، بلکه چالشی است برای زندگی انسانهای رسانه‌ای. این چالش انسانِ رسانه‌ای را به سخن گفتن وادار می‌کند، کرونا را به صدرِ اموراتش می‌برد و در این معرکه رسالتی پیامبرگونه برای او قائل می‌شود، پیامبری همه‌چیز‌دان و دلسوز که سعی در تجمیعِ پتانسیل‌های قومش برای مقابله با این بیماری دارد، غافل از اینکه در این معرکه همه‌ی قوم پیامبرند و در حالِ راهبریِ دیگران با سخن و کلمه.

آرشیو پرونده ویروس منحوس
کرونای جهانی، زمینه‌ساز دولت جهانی
ویروس منحوس - ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۷

تأسیس دولت جهانی، هدف غایی است تا آنجا که قوانین داخلی کشورها دارای ارزش پایین‌تری نسبت به قوانین این دولت یکپارچه باشند. این روند بایستی از طریق حذف خاستگاه ناسیونالیستی موجود و مطرح بین اقوام و ملل تحقق پیدا کند.

اعتراض امریکایی‌ها به بسته شدن اسلحه فروشی‌ها
ویروس منحوس - ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳

گروه‌های صنفی و اتحادیه‌های اسلحه و تفنگ از فرماندار کالیفرنیا به دلیل دستور او مبنی بر بستن مغازه‌ها و فروشگاه‌های لوازم غیرضروری شکایت می‌کنند.

 قرنطینه با ذهن و بدن شما چه می‌کند؟
ویروس منحوس - ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۱

منزوی و محصور بودن بر فیزیولوژی انسان اثر می‌گذارد. ورزش کردن، برقراری ارتباطات به صورت مداوم و صبوری کردن و کوشش برای تغییر سبک زندگی، از جمله راهکارهای رفع اثرات سوء قرنطینه بر روان و بدن افراد است.

تأثیر کرونا بر شبکه‌های اجتماعی و آگهی‌های تجاری
ویروس منحوس - ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷

شیوع کرونا توئیتر را برای کاربران این شبکه اجتماعی ارزشمندتر از همیشه کرده است اما تبلیغات تجاری توئیتر را کاهش داده است.

کرونا اقتصاد هند را متلاشی می‌کند؟
ویروس منحوس - ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵

یک میلیارد و سیصد میلیون نفر در هند وارد قرنطینه شده‌اند. برای بعضی‌ها ممکن است این به معنای گرسنگی باشد. و ممکن است اقتصاد شکننده هند دچار فروپاشی شود.

کرونا و توطئه‌ای به‌نام «توهم توطئه»
ویروس منحوس - ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸

دیگر سازمان بهداشت جهانی برخلاف شعارهایش در کنترل بیماری‌های خطرناک واگیردار ناموفق بوده است و برای مثال با گذشت حدود نیم قرن از کشف ویروس خطرناک ابولا با کشندگی بعضا تا ۹۰٪ هنوز نتوانسته دارو یا واکسن خاصی برای آن ارائه دهد یا هنوز عامل برخی بیماری های ریشه‌کن شده در زرادخانه‌های بیوتروریستی موجود است.

کرونا و سیاست‌های بی‌رحمانه آمریکا علیه ایران
ویروس منحوس - ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵

دولت‌های چین و روسیه خواستار تعلیق تحریم‌ها علیه ایران شده‌اند. دولت روسیه با اشاره به تحریم‌های «غیرقانونی» و «ضدبشری» آمریکا، واشنگتن را به قطع هدفمند دسترسی ایرانیان به لوازم پزشکی حیاتی متهم کرد. دولت ترامپ چنان بی‌رحم و بی‌توجه است که دولت‌های چین و روسیه از نظر اخلاقی بالاتر از آن قرار می‌گیرند.

۵ نکته درباره گروه‌های جهادی، جامعه مدنی و سایر قضایا
ویروس منحوس - ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵

سالها پیش، وقتی رهبر انقلاب مصرانه از مسئولین می‌خواست تا به شکل‌گیری گروه‌های جهادی کمک کنند، شاید خوش‌بین‌ترین آینده‌پژوهان هم فکر نمی‌کردند با شکل‌گیری این گروه‌ها، مشکلات بسیاری از کشور رفع شده و در بحران‌ها و مشکلات، کمک حال مردم و حاکمیت باشند.

۸ گزاره درباره کرونا و بقای اصلح  
ویروس منحوس - ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲

دکتر احمد نادری در دشته توییتی نوشت.

«مقاومت» شعار فلسطینیان در چهل و چهارمین سالگرد روز زمین
فلسطین - ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۶

مقامات صهیونیست روز ۳۰ مارس سال ۱۹۷۶ هزاران هکتار از زمین‌های فلسطینیان در منطقه الجلیل واقع در شمال فلسطین اشغالی را مصادره کردند.