داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده فجر ۳۸
«پوست» برادران ارک یا عجایب المخلوقات
فجر ۳۸ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵

مهمترین ویژگی «پوست»، تفاوت آن نسبت به سایر فیلم های سینمای ایران و استفاده شجاعانه از افسانه و ماوراء (دنیای اجنه) برای روایت قصه ای با عناصر فانتزی است.

تعارض؛ نگاه خیره خداوند
فجر ۳۸ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۸

«تعارض» یک درام روانشناختی مبتنی بر یاداوری خاطرات با روایتی یکطرفه است. در جشنواره ای که بیشتر فیلم های آن از پرداخت کامل به یک شخصیت عاجزند، فیلم تجربی و کم هزینه محمدرضا لطفی غنیمتی است.

تعظیم در برابر یک بازی باشکوه
فجر ۳۸ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

سینمای ایران مثل سینمای هالیوود نیست که بسیاری از چهره‌های سرشناس آن از بازیگر و کارگردان گرفته تا عوامل پشت دوربین با پا گذاشتن به سنین بالاتر همچنان در سطح یک سینما باقی بمانند. اینجا معمولا بازیگران وقتی از یک رده سنی عبور می‌کنند و پا به سنین میانسالی و پیری می‌گذراند، آن‌قدر نقش برای آن‌ها کم نوشته می‌شود که کم‌کم همه خانه نشین می‌شوند.

لباس شخصی؛ توده در تور اوج
فجر ۳۸ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷

لباس شخصی یک ماجراجویی سینماییِ جسورانه است از کارگردانی جوان با یک تیم جوان که گردوخاک از روی یکی از پروند‌های متروک تاریخ معاصر برداشته و مخاطب را غافلگیر می‌کند.

آبادان ۱۱۶۰ واقعی اما متوسط!
فجر ۳۸ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

۳۱ سال از پایان جنگ سپری می شود و جنگ به ظاهر تمام شده است، اما همچنان سینمای دفاع مقدس زنده است و وجود دارد و همچنان ناگفته های زیادی از جنگ می شنویم و این یعنی دفاع مقدس تمام نشده است. 

«لباس شخصی»های «ماجرای نیمروز»
فجر ۳۸ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

فیلم لباس شخصی با تمام نکات مثبتی که در انتخاب موضوع و دغدغه اش دارد یک ضعف بزرگ در نگارش فیلمنامه دارد.

امیرخان در پاکستان
فجر ۳۸ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱

اولین فیلم سعید ملکان، یک تریلر پلیسی جذاب است. سعید ملکان بعد از سالها فعالیت به عنوان طراح گریم و تهیه کننده، اولین فیلم سینمایی اش را کارگردانی کرد. فیلمی بسیار سخت با پروداکشن بالا که موضوع دستگیری عبدالمالک ریگی را روایت میکند. «روز صفر» ابتدا در یک سکانس شلوغ و طولانی، دار و دسته عبدالمالک ریگی را در پاکستان نشان میدهد که در حال آماده کردن مواد منفجره هستند.

روزی روزگاری رادیو
فجر ۳۸ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸

«آبادان یازده ۶۰» آخرین تجربه کارگردانی مهرداد خوشبخت است. کارگردانی که بعد از ساخت چندین فیلم و سریال تلویزیونی، سراغ قصه ای رفته که در شهر زادگاهش آبادان روایت میشود.

شنا در عرض استخر
فجر ۳۸ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۲

اولین فیلم محمد کارت بعد ساخت چندین فیلم کوتاه و مستند نشان دهنده حضور یک کارگردان جوان و مستعد در سینمای ایران است. فیلم درباره پخش شدن تصویر حضور یک زن (پروانه با بازی طناز طباطبایی) در استخر در فضای مجازی است.

شهرضا، شهر بی دفاع
فجر ۳۸ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۳

تماشای فیلم های روز اول جشنواره سی و هشتم فجر، ثابت میکند که سینمای اجتماعی ایران، چیزی فراتر از شاید برای شما هم اتفاق بیفتد نیست بلکه حتی از آن هم بی رمق تر است. بعد از سه کام حبس و قصیده گاو سفید انتظار میرفت آخرین فیلم سهیل بیرقی آن هم بعد از من و عرق سرد که نگاه هایی جدید و جدی به رویدادهای اجتماعی با محوریت زنان داشتند، یک پایان امیدوارکننده برای روز اول جشنواره باشد اما حتی از دو فیلم قبلی هم عقب مانده تر بود.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...