داغ‌ترین پرونده‌ها:

بدترین زمان برای سهمیه‌بندی بنزین

طرح دولت دقیقا همان طرحی است که ۹ سال پیش دولت قبلی اجرا کرد. با این تفاوت که یارانه‌ای که در قبال آن پرداخت می‌کند تقریبا یک دهم در دوره گذشته است و هیچگونه اصلاحی نیز در آن رخ نداده است.

آرشیو پرونده گرانی بنزین
نیوزویک: فشار حداکثری «آمریکا» و ناامنی در ایران؛ فرصتی برای «داعش» خواهد بود
گرانی بنزین - ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵

نشریه مشهور آمریکایی نیوزویک امروز گزارشی با عنوان «اگر ایران سقوط کند، داعش دوباره سر بر می‌آورد» بر روی خروجی خود قرار داد.

هرجا ایران باشد، به اغتشاش می‌کشانیم!
گرانی بنزین - ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹

در آخرین مورد نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد رسما به این مساله اعتراف کرد و پرده از نقشه آمریکا در منطقه برداشت و گفت :‌ «تظاهرات و ناآرامی‌ها در لبنان، سوریه و یمن و هر جایی که ایران در آن حضور دارد برقرار خواهد بود و این تظاهرات تا زمانی که فشارهای حداکثر آمریکا به نتیجه برسند ادامه پیدا می‌کند.»

پویش طرح عدم کفایت سیاسی «روحانی» آغاز شد
گرانی بنزین - ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷

پدیده‌ای است که سال‌هاست با آن مواجهیم و امروز به نهایت حد خود رسیده است؛ پدیده‌ی بی‌کفایتی دولت در اداره کشور. پدیده‌ای که سبب می‌شود توده‌ی جامعه یک‌شبه له شده و چند ده کشته برجای بماند، اما مسئولین امر خم به ابرو نیاورند. امروز باید با کنار زدن پرده‌ها و بدون لکنت در خصوص این پدیده موضع‌گیری کرد و برای کنار زدن آن از مدیریت کشور مطالبه‌ی عمومی شکل داد.

افشای نامه هشدار کارشناسان وزارت نفت قبل از جمعه پرحاشیه
گرانی بنزین - ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲

پیش از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین،‌ کارشناسان شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی، در هشداری به مدیرعامل این شرکت که در واقع مجری اصلی این طرح است،‌ در مورد عدم زمینه چینی مناسب اجرای آن هشدار داده بودند.

یارانه پنهان انرژی ۹۰۰هزار میلیارد تومان نیست
گرانی بنزین - ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴

استاد دانشگاه علامه معتقد است که جریانی در سازمان برنامه‌ و بودجه، دانشکده اقتصاد شریف و برخی موسسات پژوهشی مانند اندیشکده حکمرانی دانشگاه شریف با نگاه غلطی که به مشکلات اقتصادی در کشور دارد، با محاسبه اشتباهی از یارانه پنهان، منشا شکل‌گیری تصمیمات مهمی در کشور شده‌اند که افزایش قیمت و سهمیه‌بنزین که اخیرا توسط دولت صورت گرفت از همین سنخ تصمیمات است.

چگونه فقدان هویت شهری، امنیت را به خطر می اندازد؟
گرانی بنزین - ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱

نحوه ی شهرسازی و گسترش کلان‌شهرها از سالیان گذشته محل بحث کارشناسان شهرسازی بوده است. بسیاری از کارشناسان با توجه به منسوخ شدن اینگونه شهرسازی‌ها، نسبت به تبعات امنیتی شکل‌گیری شهرک‌های اقماری اطراف کلان شهرها هشدار داده بودند ولی آشوبهای امنیتی پس از سهمیه‌بندی بنزین در شهرک‌های اقماری اطراف کلانشهرهایِ شیراز و کرج بار دیگر ضرورت بازنگری در این نوع شهرسازی و گسترش کلان‌شهرها را بر همگان آشکار می‌کند

کشته‌شدگان حوادث اخیر شهید محسوب می‌شوند
گرانی بنزین - ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶

تعدادی از تعدادی از کشته شدگان رخدادهای اخیر بر اساس قانون «در حکم شهید» محسوب می شوند.

اعتراض شرط و امکان ایجاد «جامعه قدسی» است
گرانی بنزین - ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵

تایید تصمیم سران قوه، باعث انسداد باب نقد نیست که اگر باشد، با همین منطق باید بسیاری از مصوبات قوه مقننه هم همین حکم را داشته باشند حال آن که چنین نیست و خود رهبری صراحتا بر علیه برخی از آن ها حرف زده اند، مثل پرداخت های قانونی اما نجومی

اینفوگرافیک: چگونه کمتر بنزین مصرف کنیم!؟
گرانی بنزین - ۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸

با شرایط کنونی قیمت بنزین چگونه می‌توان بنزین را درست مصرف کرد؟

آمارسازی یک مدیر نفتی
گرانی بنزین - ۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در اظهاراتی عجیب گفته است با صرفه جویی در مصرف بنزین در هفته گذشته می‌توان پالایشگاهی با سه برابر ظرفیت پالایشگاه تهران ساخت!

بیشتر ...در حال بارگذاری ...