داغ‌ترین پرونده‌ها:

مهم‌ترین چهره‌های مطرح برای ورود به دولت عراق چه کسانی هستند؟

شنیده‌ها حاکی از آن است که محمد توفیق علاوی نخست وزیر جدید عراق که باید کابینه جدید هیئت وزیران را تشکیل دهد، لیست مد نظر خود برای کابینه هیئت وزیران را تدوین کرده و قرار است یکشنبه شب در دیدار با سران تعدادی از فراکسیون‌های پارلمان، آن را ارائه داده و نهایی کند.

آرشیو پرونده اعتراضات عراق
وزارت برق به قیمت ۸۰ میلیون دلار؟!
اعتراضات عراق - ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳

بالاخره جلسه حیاتی یکشنبه‌شب برگزار شد و اکنون اطلاعات بیش‌تری از کابینه احتمالی محمد توفیق علاوی منتشر شده است. نخست وزیر آینده عراق، احزاب سیاسی را تهدید کرد که حاضر است از منصب خود کناره‌گیری کند؛ اما زیر بار تحمیل وزرای احزاب و سهمیه‌بندی کابینه نمی‌رود!

مهم‌ترین چهره‌های مطرح برای ورود به دولت عراق چه کسانی هستند؟
اعتراضات عراق - ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸

شنیده‌ها حاکی از آن است که محمد توفیق علاوی نخست وزیر جدید عراق که باید کابینه جدید هیئت وزیران را تشکیل دهد، لیست مد نظر خود برای کابینه هیئت وزیران را تدوین کرده و قرار است یکشنبه شب در دیدار با سران تعدادی از فراکسیون‌های پارلمان، آن را ارائه داده و نهایی کند.

جنگ سرد میان مقتدی صدر و نخست وزیر جدید عراق
اعتراضات عراق - ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰

با گذشت نزدیک به ۱۰ روز از انتصاب محمد علاوی به عنوان نخست وزیر آینده و شدت گرفتن رایزنی‌های پشت پرده برای انتخاب کابینه وی، جنگ سرد میان مقتدی صدر و محمد توفیق علاوی بالا گرفته است.

رایزنی برای ورود معترضین خیابانی به کابینه عراق
اعتراضات عراق - ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

منابع خبری از رایزنی‌های فشرده و چند ضلعی برای تشکیل کابینه هیئت وزیران در دوره «محمد علاوی» خبر می‌دهند. گفته می‌شود به صورت خاص، چهار جناح برای گرفتن سهمیه‌های ویژه در دولت فشار می‌آورند و همزمان با آن‌ها، محمد علاوی برای تقویت خود نسبت به فراکسیون‌های پارلمان قصد دارد از ظرفیت معترضین خیابانی استفاده کند!

مقتدی صدر؛ سیاستمدار پرشوری که مردد است
اعتراضات عراق - ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸

مقتدی صدر، این روزها با مشکلات جدیدی مواجه است؛ مشکلاتی که باعث شده برای اولین بار طی چند سال اخیر فاقد «قدرت ابتکار» به نظر برسد. در حالی که تا هفته قبل تحلیل فعالین جریان صدر این بود که به زودی مقتدی به مؤثرترین بازیگر سیاسی در عراق تبدیل می‌شود؛ اما گویا این بار او «قمار» را باخته باشد!

«ناصریه»، کانون تداوم اعتراضات عراق + تصاویر
اعتراضات عراق - ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸

هم‌اکنون شهر ناصریه مرکز استان ذی قار به کانون اصلی مقاومت معترضین تبدیل شده؛ به طوری که چند بار برای سرکوب معترضین در این شهر تلاش شد، اما همگی ناکام مانده است. درگیری‌های پراکنده در شهرها و مراکز استان دیگر مانند بصره و بغداد نیز ادامه دارد؛ اما وضعیت هیچ شهری را نمی‌توان با ناصریه مقایسه کرد!

آیا روز تاریخی عراق جدید از راه رسید؟
اعتراضات عراق - ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۰

با خروج روز گذشته هواداران و حامیان جریان صدر از میدان‌های تحصن معترضین عراقی، از شب گذشته و صبح امروز نیروهای امنیتی و نظامی تلاش خود را به کار بسته‌اند تا به تحصن‌ها پایان داده و زندگی عادی و حیات طبیعی را به شهرهای عراق بازگردانند.

فیلم: تصاویر هوایی از حضور میلیونی مردم در بغداد
اعتراضات عراق - ۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱

مردم عراق امروز با راهپیمایی در شهرهای مختلف خواهان خروج نیروهای آمریکایی از این کشور شدند.

«عبدالغنی الاسدی» محتمل‌ترین نامزد نخست وزیری عراق کیست؟
اعتراضات عراق - ۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

منابع غیررسمی نزدیک به فراکسیون البنا از نهایی شدن گزینه جدید این ائتلاف برای نخست وزیری خبر می‌دهند: «عبدالغنی الاسدی». به نظر می‌رسد این گزینه برخلاف گزینه‌های پیشین، واجد کلیه شروط تعیین شده برای نخست وزیری باشد و رئیس جمهور نتواند با انتخاب وی مخالفت کند!

تهدید به استعفا؛ به هدف شورش علیه قانون اساسی؟!
اعتراضات عراق - ۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

در پی معرفی رسمی «قصی السهیل» به عنوان گزینه منتخب از سوی ائتلاف‌های دولة القانون (نوری المالکی)، الفتح (هادی العامری)، تحالف القوی (محمد الحلبوسی)، تحالف العقد الوطنی (فالح الفیاض) و تحالف المحور العربی (خمیس الخنجر) به نظر می‌رسد مسأله انتخاب فراکسیون بزرگ‌تر حل شده باشد؛ اما رئیس جمهور عراق به بازی جدیدی دست زد تا بر فضای پیچیده عراق افزوده شود.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...