داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده خانواده ایرانی
داستان زندگی یک زوج با ۱۱ فرزند
خانواده ایرانی - ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸

پدر 38 ساله و مادر 36 ساله قمی که یازدهمین فرزندشان در راه است، از خدا می‌خواهند که این آخرین فرزندشان نباشد. می‌گویند اگر به گذشته برگردیم، باز هم قدم در این راه می‌گذاریم و فرزندان زیاد می‌خواهیم.

«اربعین» جای خانم‌ها هست یا نه؟
خانواده ایرانی - ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷

استادی داشتیم که می‌گفت پاسخ هیچ پرسش فلسفی بله یا خیر مطلق نیست. همین فرمول را می‌شود برای بسیاری سوالات دیگر هم پیاده کرد مثلا وقتی می‌پرسند «اربعین جای خانم‌ها هست یا نه؟»

بازی با مرجعیت؛ برای افزایش سن ازدواج!
خانواده ایرانی - ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱

فتوایی از آیت الله مکارم شیرازی مبنی بر ممنوعیت ازدواج های زیر ۱۳ سال در فضای رسانه ای در حال دست به دست شدن است، این فتوا از کجا آماده و علت صدور آن به چه علت است؟

تمهید اروپایی‌ها برای فرزند آوری
خانواده ایرانی - ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

با وجود دغدغه کشورهای اروپایی برای فرزند آوری و اعمال مشوق های حمایتی از خانواده‌ها، سیاست های فرزند آوری در ایران به فراموشی سپرده شده اند.

رقابت میان مجلس و دولت برای کاهش نرخ ازدواج
خانواده ایرانی - ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶

جالب اینکه معاون زنان رئیس‌جمهور هم در صفحه اینستاگرامش از این اتفاق، حُسن استفاده! را برده و گفته لایحه ما از طرح مجلس هم کامل‌تر است! به‌راستی چه مسابقه‌ای بین مجلسی‌ها و دولتی‌های این طیف سیاسی، در کاهش دادن نرخ ازدواج در جریان است؟!

روضه مکشوفِ حوزه خانواده
خانواده ایرانی - ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۴

گفتمان‌سازی رسانه‌ای در حوزه خانواده با بازی بازی با کلمات و خوشحالی از ابلاغِ سندِ خانواده ممکن نمی‌شود، ما به عمل نیاز داریم، نه حرف و کلمه!

زیبایی‌نژاد: سیاست‌های کشور ضد خانواده تنظیم می‌شود
خانواده ایرانی - ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰

حجت الاسلام زیبایی نژاد: امروز خانواده تابع منطق سرمایه داری شده است. اگر مداخلات درخانواده را قاعده مند نکنیم، خانواده دچار مشکل می شود. مشکل نداشتن، جهیزیه نیست، مسئله رواج عقلانیت ضد ازدواج است. امروز در تدوین سندهای کلان هیچ توجهی به جایگاه خانواده نمی شود