داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده فرهنگ ایران
فرهنگ در مجلس یازدهم مظلوم خواهد ماند؟
مظلومیت فرهنگ - ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱

مجلس یازدهم علی رغم ادعاها و تبلیغات فراوان که خود را نماینده جریان انقلابی قلمداد می کرد، از همان ابتدا نشان داد فرهنگ در جزو مسائل اصلی آن قرار ندارد.

نمایش خانگی منهای خانواده!
شبکه نمایش خانگی - ۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱

شبکه نمایش خانگی در آن زمان که صرفاً بازتاب دهنده تولیدات سینمای ایران بود، هویت مستقلی نداشت؛ اما درست از همان موقعی که بنا شد تا آثاری در قالب سریال و فیلم برای عرضه در این پلتفرم آماده و پخش شوند؛ لزوم نظارت بر آن نیز جدی‌تر شد.

فیلم: فرهنگ چقدر برای نمایندگان مجلس اولویت دارد
مظلومیت فرهنگ - ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱

نسیم آنلاین: فرهنگ در مجلس اصولگرای یازدهم هم مظلوم ماند.

«محمدمهدی دادمان» رئیس حوزه هنری شد
حوزه هنری - ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱

حجت الاسلام قمی در حکمی«محمدمهدی دادمان» را به ریاست حوزه هنری منصوب کرد. در متن حکم امده است با اذن رهبری معظم انقلاب، جنابعالی را که بحمدالله از نخبگی، فرهیختگی و توانمندی مدیریتی لازم در عرصه فرهنگ و هنر برخوردار هستید به ریاست آن نهاد ارجمند منصوب می‌نمایم

اینفوگرافیک: روحانیون مجلس به کدام کمیسیون‌ ها رفتند؟!
مظلومیت فرهنگ - ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸

روحانیون مجلس بر روی صندلی کدام کمیسیون‌ها نشستند.

مظلومیت فرهنگ اصلاح‌طلب و اصولگرا ندارد
مظلومیت فرهنگ - ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱

در مجلس یازدهم تنها ۶ نفر از نمایندگان اولویت اول خود را کمیسیون فرهنگی اعلام کردند. اقدامی که نشان می‌دهد فرهنگ همچنان در انتهای اولویت‌های مجلس در ایران است. حضور ۳۱ نفر از روحانیون در مجلس یازدهم هم نتوانست باعث جابجایی اولویت‌ها شود.

اینفوگرافیک: چرا یک نهاد فرهنگی باید ۲۱ متولی داشته باشد؟‌
مظلومیت فرهنگ - ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷

حجت‌الاسلام قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی در بخشی از سخنرانی خود؛ در صحن مجلس شورای اسلامی در روز ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ گفت: مسجد سنگر است؛ قرار است گره‌ها را باز کند، به یک عبارت ۱۱ دستگاه و به یک عبارت ۲۱ دستگاه متولی دارد. 

محمدمهدی فولادوند، نویسنده، مترجم و قرآن‌پژوه
متفکران قرآنی - ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹

محمدمهدی فولادوند، نویسنده، مترجم و قرآن‌پژوه، در سال ۱۲۹۹ در اراک متولد شد، در ۱۹ سالگی تحصیل در دارالفنون ترا آغاز کرد و سپس به دانشکده حقوق دانشگاه تهران پای گذاشت، اما در شهریور ۱۳۲۹ به واسطه تمایلات ادبی، دانشگاه تهران را به مقصد سوربن فرانسه ترک کرد و در فرانسه رساله دکترای خود را درباره عمر خیام نگاشت.

بانو »نصرت امین» اولین بانوی مجتهد در جهان اسلام
متفکران قرآنی - ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹

سیده نصرت امین مشهور به بانو مجتهده امین اصفهانی و نیز بانوی ایرانی، از نوادگان علامه سید معصوم حسینی خاتون‌آبادی، در سی‌ام خرداد ۱۲۷۴ شمسی در اصفهان به دنیا آمد.

همه چیز فدای فروش؟!
شبکه نمایش خانگی - ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۳

بازار شبکه نمایش خانگی حالا داغ‌تر از همیشه شده است؛ موفقیت ظاهری بعضی از مجموعه‌‎های تولید شده برای این بستر و همچنین سرمایه‌های بسیاری که در این چند سال به دلایل منطقی و غیرمنطقی! مختلف به سمت این حوزه روانه شده، زمینه را برای تولید محصولاتی برای نمایش در بستر نمایش خانگی فراهم‌تر کرده است.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...