داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده فرهنگ ایران
سرگرم شدن به چه بهایی؟!
شبکه نمایش خانگی - ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰

تعطیلی سینماها، سالن‌های تئاتر و بسیاری از رویداهای فرهنگی باعث شد تا اغلب مردم در یک توفیق اجباری و در دوره خانه‌نشینی راهی جز استفاده از تلویزیون و محصولات شبکه نمایش خانگی نداشته باشند.

«پوست» برادران ارک یا عجایب المخلوقات
فجر ۳۸ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵

مهمترین ویژگی «پوست»، تفاوت آن نسبت به سایر فیلم های سینمای ایران و استفاده شجاعانه از افسانه و ماوراء (دنیای اجنه) برای روایت قصه ای با عناصر فانتزی است.

تعارض؛ نگاه خیره خداوند
فجر ۳۸ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۸

«تعارض» یک درام روانشناختی مبتنی بر یاداوری خاطرات با روایتی یکطرفه است. در جشنواره ای که بیشتر فیلم های آن از پرداخت کامل به یک شخصیت عاجزند، فیلم تجربی و کم هزینه محمدرضا لطفی غنیمتی است.

تعظیم در برابر یک بازی باشکوه
فجر ۳۸ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴

سینمای ایران مثل سینمای هالیوود نیست که بسیاری از چهره‌های سرشناس آن از بازیگر و کارگردان گرفته تا عوامل پشت دوربین با پا گذاشتن به سنین بالاتر همچنان در سطح یک سینما باقی بمانند. اینجا معمولا بازیگران وقتی از یک رده سنی عبور می‌کنند و پا به سنین میانسالی و پیری می‌گذراند، آن‌قدر نقش برای آن‌ها کم نوشته می‌شود که کم‌کم همه خانه نشین می‌شوند.

لباس شخصی؛ توده در تور اوج
فجر ۳۸ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷

لباس شخصی یک ماجراجویی سینماییِ جسورانه است از کارگردانی جوان با یک تیم جوان که گردوخاک از روی یکی از پروند‌های متروک تاریخ معاصر برداشته و مخاطب را غافلگیر می‌کند.

آبادان ۱۱۶۰ واقعی اما متوسط!
فجر ۳۸ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰

۳۱ سال از پایان جنگ سپری می شود و جنگ به ظاهر تمام شده است، اما همچنان سینمای دفاع مقدس زنده است و وجود دارد و همچنان ناگفته های زیادی از جنگ می شنویم و این یعنی دفاع مقدس تمام نشده است. 

«لباس شخصی»های «ماجرای نیمروز»
فجر ۳۸ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

فیلم لباس شخصی با تمام نکات مثبتی که در انتخاب موضوع و دغدغه اش دارد یک ضعف بزرگ در نگارش فیلمنامه دارد.

امیرخان در پاکستان
فجر ۳۸ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱

اولین فیلم سعید ملکان، یک تریلر پلیسی جذاب است. سعید ملکان بعد از سالها فعالیت به عنوان طراح گریم و تهیه کننده، اولین فیلم سینمایی اش را کارگردانی کرد. فیلمی بسیار سخت با پروداکشن بالا که موضوع دستگیری عبدالمالک ریگی را روایت میکند. «روز صفر» ابتدا در یک سکانس شلوغ و طولانی، دار و دسته عبدالمالک ریگی را در پاکستان نشان میدهد که در حال آماده کردن مواد منفجره هستند.

روزی روزگاری رادیو
فجر ۳۸ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸

«آبادان یازده ۶۰» آخرین تجربه کارگردانی مهرداد خوشبخت است. کارگردانی که بعد از ساخت چندین فیلم و سریال تلویزیونی، سراغ قصه ای رفته که در شهر زادگاهش آبادان روایت میشود.

کیت های ایرانی تشخیص کرونا وارد بازار شد
اخبار - ۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳

مدیر دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی و تولید کیت تشخیص کرونا شده و این محصول وارد بازار داخل کشور شده است.