داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده مسائل ایران
چرا قوه قضاییه با رد صلاحیت شده‌ها برخورد نمی‌کند؟
مجلس - ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم در گفتگوی تفصیلی با نسیم آنلاین به سوالاتی پیرامون همکاری های ایران و چین، برجام و عملکرد مجلس دهم پاسخ داده است.

فاطمی عقدا: بانک‌ها سوداگران جدید بازار مسکن هستند
بی‌خانمان - ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳

عدم نظارت بانک مرکزی و دستگاه‌های نظارتی باعث شده که نظام بانکی از هدف و اولویت کاری خود فاصله بگیرد، درحالی‌که انتظار می‌رود نظام بانکی در خدمت پول و اقتصاد پولی کشور باشد با بنگاه‌داری و احتکار مسکن موجب بر هم ریختن و نابسامانی بازار مسکن و اقتصاد کشورشده است.

دیپلماسی کرونا
ویروس منحوس - ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۷

هرچند میتوان ادامه واکسیناسیون یا درصورت نیاز به تمدید سالانه، آن بخشها را موکول به ظرفیت تولید داخل نمود اما حفظ جان افراد با توجه به امکان تهیه واکسن از کشورهای دوست در سال جاری برای بخش پرخطر جمعیت، اولویت قطعی دارد.

چراغ سبز دولت به تورم‌زایی بورس
بهابازار - ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷

اشتباه مسئولین که منجر به افزایش تورم شد، تبلیغ برای انتقال سرمایه‌ها به سمت بازار سرمایه بود، درحالی‌که سرمایه‌گذاری در بورس ایران هیچ‌گاه منجر به رشد تولید یا هدایت سرمایه به سمت تولید نمی‌شود، بازار سرمایه در چهار ماه گذشته بالای ۲۰۰ درصد سودآوری و بازدهی داشته است، درحالی‌که کمترین کمکی به رونق و بازدهی تولید نکرده

مقابله با سوداگری در بازار مسکن، با مالیات بر عایدی سرمایه
بی‌خانمان - ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰

مالیات بر عایدی سرمایه؛ نوعی از مالیات است که بر عایدی(سود) سرمایه اعمال می‌شود. اگر بر ما به التفاوت خرید و فروش مسکن، این نوع مالیات وضع شود؛ از سوداگری در بازار مسکن جلوگیری به عمل خواهد آمد.

دیوان محاسبات در مقاطع گذشته سیاسی عمل کرده است
مجلس - ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲

نقد جدی که به دیوان محاسبات وارد است برخوردهای غیر کارشناسی با عملکرد دولت‌ها است. به عنوان مثال در اوایل دولت یک نوع برخورد صورت می‌گیرد و در آخر دولت‌ها برخورد دیوان متفاوت می‌شود که این اقدام شایسته ای نیست و دیوان باید کار تخصصی خود را انجام دهند و وارد مباحث سیاسی و جناحی نشود و عملکرد تخصصی داشته باشد. 

فرهنگ بورس بازی بلای جان تولید!
بهابازار - ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲

کار که در فرهنگ دینی و اسلامی از ارزش و قدر بالایی برخوردار است دیگر در برابر ثروت و پول رنگ می بازد و آنچه اهمیت پیدا می کند کسب سود با کمترین زحمت است.

دو فوریت نمایندگان به طرح فسادزای قیر رایگان!
مجلس - ۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳

رانت، قاچاق، فساد در واگذاری و توزیع، اختلال در بورس و کاهش کیفیت قیر و از دست رفتن فرصت رقابت از جمله مواردی است که با اجرای این طرح در شبکه تولید مواد اولیه، پیمانکاران، کارفرمایان و شهرداری ها و دهیارهای ایجاد خواهد شد.

دست خالی دولت در مسکن
بی‌خانمان - ۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹

کم‌کاری عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی، موجب اعتراف روحانی به عقب ماندگی دولت گذشته‌اش در زمینه مسکن شد. این در حالی است که عملکرد وزیر جدید او، یعنی محمد اسلامی هم در زمینه مسکن عملکرد قبل قبولی نیست.

«جشن قبرستان»؛ نمکی‌ بر زخم‌های مردم
ویروس منحوس - ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷

آقایان اصلاح طلب هیچ درک و فهمی از شرایط امروز جامعه ندارند که اینگونه بی قید و بند بجای رسیدگی به امور مُلک و مملکت مراسم های تشریفاتی و زائدی چون جشن تولد قبرستان برپا می کنند!

بیشتر ...در حال بارگذاری ...