داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده مسائل ایران
مقایسه توان پزشکی ایران و جهان در برابر کرونا +جدول و آمار
ویروس منحوس - ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵

سیستم بهداشت و درمان ایران آن هم در حالی که کشور در بی سابقه ترین وضعیت تحریمی قرار دارد، و درآمدهای نفتی اش به کمترین مقدار دهه اخیر رسیده است، عملکرد فوق العاده و بی نظیری داشته است. آنچنان که از تمامی کشورهای اروپایی مدعی توسعه یافتگی و آمریکا که خود را ابرقدرت جهان قلمداد می کند، عملکرد به مراتب بهتری داشته است.

چند گزاره درباره جهان پسا کرونا
ویروس منحوس - ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴

جهان پسا کرونا، دغدغه اصلی اندیشمندان اقتصادی و اجتماعی جهان است. هفته گذشته نیز «دیوید هاروی» از اندیشمندان چپ گرای آمریکا در مقاله ای مبسوط، با عنوان «سیاست ضد سرمایه داری در دوران کووید19» به تبعات اقتصادی و کیفیت سوسیالیزه نمودن اقتصاد البته بدون تاکید و اصرار بر سوسیالیسم پرداخت.

بلومبرگ: «دیپلماسی ماسک» برای حفظ جهانی شدن
ویروس منحوس - ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷

هیچ چیز مانند ضعف همکاری در تأمین ماسک و روشی که هر یک از چین و آمریکا برای دستیابی به واکسن پیش گرفته‌اند، نبود اعتماد میان چین و آمریکا را نشان نمی‌دهد. در چنین وضعی ایالات متحده و چین باید در کنار هم کار کند.

شکایت دانش‌آموزان آمریکایی از سواستفاده کرونایی گوگل
ویروس منحوس - ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹

دو دانش‌آموز آمریکایی اهل کالیفرنیا روز پنجشنبه یک دادخواست علیه شرکت گوگل در دادگاه فدرال این ایالت ثبت کردند. موضوع این دادخواست، جمع‌آوری اطلاعات میلیون‌ها دانش‌آموز آمریکایی از طریق نرم‌افزارهای اسکن صورت و ابزارهای جستجوست.

درباره انتشار اینترنتی خروج حاتمی کیا
ویروس منحوس - ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۰

فیلم سینمایی خروج اخرین ساحته ابراهیم حاتمی‌کیا در روزهای اینده وارد شبکه نمایش خانگی خواهد شد.

آیا کرونا با فناوری 5G منتقل می شود؟
ویروس منحوس - ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۲

شیوع کرونا در انگلیس و ابتلای بیش از 41 هزار نفر که به مرگ 4313 نفر منجر شده، سبب شده شایعات و اخبار نادرستی در شبکه‌های اجتماعی این کشور گسترش یابد. از جمله این شایعات، ارتباط فناوری چینی و انتشار کروناست که تاکنون سبب شده سه دکل ارتباطاتی 5G در انگلیس به آتش کشیده شود.

نظم نوین جهانی در آینده پساکرونا
ویروس منحوس - ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۶

در نظم جهانی در آینده پساکرونا شاهد رشد ملی گرایی و ناسیونالیسم، زوال گلوبالیزم و هنجارهای مربوط به فرهنگ جهانی شدن خواهیم بود. نظمی که مفهوم مرزها و ملیت ها مجددا ارزش و جایگاه خود را بازخواهند یافت و همچنین نقش دولت ها به عنوان بازیگران اصلی صحنه نظام بین الملل در مقابل بازیگران فراملی و بین المللی افزایش خواهد یافت.

تماشای رایگان و قانونی فیلم‌های «ماجرای نیمروز» و «سکوهای صورتی»
پیشنهادهای قرنطینه - ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۶

«ماجرای نیمروز» پس از برکناری بنی صدر از مقام ریاست جمهوری در سال های نخست انقلاب روایت می شود که سازمان مجاهدین، اقدام به عملیات تروریستی و ایجاد نا امنی در کشور نموده است. در این میان چهار پنج جوان حزب الهی در سازمان اطلاعات سپاه که هنوز به شکل تشکیلاتی پا نگرفته، مشغول به کار هستند و به دنبال نابودی اعضای منافقین، مسئول دفاع از مردم و انقلاب می شوند.

در مقر زیرزمینی اسرائیل برای کرونا چه خبر است؟
ویروس منحوس - ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴

رژیم صهیونیستی مرکز مدیریت مبارزه با ویروس کرونا را به پناهگاهی زیرزمینی که تنها 5 درصد آن از بیرون نمایان است، منتقل کرده است.

اعمال شب نیمه شعبان
اخبار - ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷

رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) در روایتی می‌فرماید: در شب نیمه شعبان اعمال ثبت و روزی‌ها تقسیم و زمان‌هاى مرگ مردم نوشته و حاجیان سال تعیین می‌شوند. در این شب درِ بخشش خدواند باز است و فرشتگان از آسمان به زمین مکه نازل می‌شوند.