داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده بین‌الملل
حساب ویژه ترامپ روی کمک انتخاباتی فیس‌بوک
انتخابات ۲۰۲۰ - ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹

فروش دیتای کاربران فیس‌بوک به شرکتی که با کمپین سیاسی ترامپ در انتخابات 2016 همکاری داشت، سبب شد به تعبیر هیلاری کلینتون یک «هک بزرگ» اتفاق بیفتد و دموکرات‌ها نتوانند به کاخ سفید راه یابند. اگرچه کنگره آمریکا بارها و بارها زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک را مورد مؤاخذه قرار داد، در نهایت این فیس‌بوک است که در آستانه انتخابات 2020 آمریکا، با سازوکارهای ویژه‌ای به دنبال انتشار تبلیغات سیاسی در این پلتفرم است.

سرنوشت لبنان در دستان مصطفی ادیب؛ از اصلاحات تا وابستگی خارجی
لبنان - ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷

اظهارات شتاب زده مصطفی ادیب مبنی بر انجام اصلاحات سریع برای توافق با صندوق بین المللی پول که از شروط دادن وام به لبنان مهار حزب الله بوده، احتمالا معادلات و تحولات بعدی لبنان را دستخوش اعتراضات و حاشیه های جدید خواهد کرد.

حکام مرتجع منطقه بقای خود را در ارتباط با امریکا و اسرائیل می‌دانند
جهان اسلام - ۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲

کارشناس مسائل بین الملل گفت: مقاومت با کارکرد درست خود به دنیا نشان داد رفتارهای خصمانه این جریان به دلیل تخاصم عربی، ایرانی صرف یا تقابل جریان شیعی و سنی نیست، حتی دفاع از منافع ملت ها و امت ها و جهان اسلام هم برای حکام مرتجع عربی مهم نیست، مهم ابقای خود است!

زن سیاه پوست حامی اسرائیل
انتخابات ۲۰۲۰ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴

کامالا هریس یکی از حامیان و طرفداران رژیم صهیونیستی است که روابط بسیار نزدیکی با لابی آیپک(کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل) دارد و از سخنرانان کنفراس سالانه لابی آیپک بوده است.

۳ نکته در مورد انفجار بندر بیروت؛ رخت عزا بر تن عروس خاورمیانه
جهان اسلام - ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸

انفجار بندر بیروت حتی اگر در نتیجه اقدامات امنیتی و خرابکارانه هم اتفاق نیفتاده باشد بدون تردید پیامدهای امنیتی و سیاسی گسترده‌ای خواهد داشت. هدایت اعتراضات با خط جعلی مربتط کردن انبار مواد منفجره به حزب الله اصلی ترین راهبرد محتمل در روزهای آیننده است.

دموکرات، جمهوریخواه؛ دو روی یک سکه
انتخابات ۲۰۲۰ - ۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۱

جوبایدن و حزب دموکرات آمریکا در مواجه با ایران و برجام دقیقا همان راهبرد ترامپ یعنی گسترش، تقویت و طولانی مدت کردن برجام را پیگیری می کنند. اساسا ایجاد دوگانه کاذب دموکرات-جمهوریخواه سرابی بیش نیست.

مدیریت حمله به همکاری ایران و چین بر عهده «سیا» است
توافق چینی - ۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱

امیر تفرشی تحلیل گر مسائل سیاسی با بیان اینکه مدیریت حمله به همکاری های ایران و چین بر عهده کاخ سفید و سازمان سیا است گفت: این همکاری باعث برگشتن دوباره ایران به عرصه و شکستن خط تحریم و انزوای ایران است. بنابراین آمریکا از این توافق نگران است.

آمریکا مانع ثبات در افغانستان است
جهان اسلام - ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷

رحمت طهمورثی تحلیل گر مسائل افغانستان با بیان اینکه طالبان و آمریکا مانع ثبات در افغانستان هستند گفت: گفت وگو های بین الافغانی تنها راه رسیدن این کشور به ثبات است و تا زمانی که دخالت های آمریکا ادامه دارد این اتفاق رخ نخواهد داد.

پیام‌های صریح صهیونیست‌ها در حمایت از امارات و آل سعود
جهان اسلام - ۳۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱

ابوظبی طی سال‌های زعامت بن زاید به صورت جدی در پی سازش و رابطه با رژیم اشغالگر قدس برآمده است. در ریاض نیز بن سلمان با الگوگیری از بن زاید، همین مسیر را طی می‌کند. جریان نزدیک به نتانیاهو و جناح افراطی رژیم صهیونیستی نیز با استقبال از این رویکرد ابوظبی و ریاض، تلاش می‌کند تا کارنامه عملکرد امارات را بسیار مثبت نشان داده و در ریاض نیز از بن سلمان تمام قد حمایت کند..

چرا مناقشه قره‌باغ به پایان نمی‌رسد؟
جهان اسلام - ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

نقش آفرینی بازیگران منطقه ای و فرا منطقه ای در بحران قره باغ و سیاست های شوروی در تجزیه قومی و ایجاد اختلافات با ماهیت نژادی از عمده ترین دلایل استمرار بحران قره‌باغ است.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...