داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده نفت و گاز
سال ۲۰۵۰، جهان پر از انرژی‌های پاک
نفت و گاز - ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴

تحقیقات علمی دانشمندان دانشگاه استنفورد کالیفرنیا نشان می‌دهد انرژی‌های تجدیدپذیر در سال ۲۰۵۰ می‌توانند انرژی کل کره زمین را تأمین کنند.

کاهش قیمت نفت و وضعیت نامناسب مخازن استراتژیک ایران
نفت و گاز - ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸

در تحریم‌های نفتی، ایران به دلیل نداشتن مخازن استراتژیک کافی، مجبور به کاهش اجباری برداشت نفت از چاه‌های خود شد. همین مسئله آسیب‌های جبران ناپذیری را به چاه‌های نفت وارد کرده است.

فاجعه «فاز ۱۲ پارس جنوبی»: از مهاجرت گاز ایران به سمت قطر تا همراهی «زنگنه»
نفت و گاز - ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵

انتشار گزارش فعالیت‌های توتال در پارس جنوبی بعد از گذشت ۲۰ سال، حائز نکات قابل توجهی بود که جای ورود نهادهای نظارتی در آن خالی است. بعد از گذشت دو دهه از توسعه میدان گازی پارس جنوبی که اشکالات اساسی در آن بروز پیدا کرده، آیا کسی پیگیر اشتباهات صورت گرفته توسط شرکت‌های داخلی و خارجی که منجر به حیف و میل سرمایه‌های مردم شده، خواهد بود؟

جوابیه مناطق نفت‌خیز جنوب پیرامون لغو مناقصه‌ قراردادهای توسعه ۲۸ مخزن
نفت و گاز - ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵

شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در واکنش به خبر نسیم آنلاین که از لغو تعدادی از مناقصه‌ قراردادهای طرح توسعه ۲۸ مخزن خبر داده بود، جوابیه‌ای به این خبرگزاری ارسال کرده است.

لغو قراردادهای توسعه مخازن نفتی با بخشنامه وزارت نفت
نفت و گاز - ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴

بخشی از قراردادها که مناقصه‌های آن در بهمن ماه سال گذشته برگزار شده، هنوز دستخوش تغییر نشده، اما ۷ بسته‌ای که مناقصه آن در تابستان برگزار و برنده آن تعیین شده است، لغو گردیده تا با تدوین قراردادهای جدید دوباره در دستور کار قرار گیرد.

نمونه‌ای از تصمیمات مدیران جوان صنعت نفت!
نفت و گاز - ۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴

مروری بر روند «جوانگرایی» چند ساله اخیر، نشان می‌دهد، موضوع به عکس خود تبدیل شده و به جای اینکه امیدی به اصلاح دستگاه‌های کشور در فراهم ساختن زیرساخت‌های جذب، رشد و ارتقای افراد ایجاد شود، سبب ایجاد انتصابات رانتی گردیده است.

بخشنامه جدید وزارت نفت در مورد طرح توسعه ۲۸ مخزن
نفت و گاز - ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳

وزارت نفت در بخشنامه جدیدی، شرکت‌های تابعه خود را که در حکم کارفرمای پروژه طرح توسعه ۲۸ مخزن هستند، مکلف کرده است تا نوع قراردادهای منعقد شده، به منظور توسعه این میادین را تغییر دهند. در این بخشنامه عنوان شده است که مدل قراردادهای یاد شده، از حالت عملیات محور به حالت پرداخت بر حسب درصد پیشرفت کار، باید تغییر یابد.

رونمایی از اطلس اکتشافات میدان‌های نفت و گاز ایران
نفت و گاز - ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰

اطلس اکتشافات میدان‌های نفت و گاز ایران در سال‌های پس از انقلاب اسلامی که به همت مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران تدوین شده است، رونمایی شد.

«نام‌آوران»؛ نام میدان جدید نفتی ایران
نفت و گاز - ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵

وزیر نفت نام میدان نفتی تازه کشف شده را که رئیس جمهوری دیروز از آن خبر داد «نام‌آوران» اعلام کرد و گفت: این میدان دومین مخزن بزرگ کشف‌شده در ایران است.

جزئیاتی جدید از میدان نفتی کشف شده/ آینده نفتی ایران تغییر می‌کند؟
نفت و گاز - ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹

حسن روحانی که دیروز راهی یزد شده است، در سخنرانی خود در جمع مردم این شهر خبر از کشف یک میدان مستقل نفتی داد. وی با اشاره به تلاش های بخش اکتشاف شرکت ملی نفت، از سال ۹۵ تا کنون برای کشف این میدان، حجم درجای نفت آن را ۵۳ میلیارد بشکه اعلام کرد.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...