داغ‌ترین پرونده‌ها:

تاکسی‌های اینترنتی به رانندگان چه نویدی می‌دهند؟

این مدل از کسب و کارهای اینترنتی، استانداردهای مقرراتی قانون کار کشور، که قوانین بنیادینی هستند که کارمندان و کارگران سال‌های زیادی برای کسب آنها تلاش کرده‌اند را از بین می برد. به طور کلی نیروی کار در کسب‌و‌کارهای مبتنی بر اقتصاد مشارکتی در کشور، از حداقل‌های حمایت شغلی قانون کار بهره ای ندارند.

آرشیو پرونده کسب و کارهای اینترنتی
سهم ۷ درصدی زنان از هیئت مدیره ۵۰۰ شرکت برتر جهان
کسب و کارهای اینترنتی - ۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷

براساس یک رده‌بندی مشهور که شرکت‌های جهان را بر مبنای درآمد سالانه فهرست می‌کند، تنها ۷ درصد از اعضای هیئت مدیره ۵۰۰ شرکت پرسود جهان را زنان تشکیل می‌دهند.

با انحصارگرایی اسنپ مبارزه کنیم
کسب و کارهای اینترنتی - ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹

اسنپ در قراردادهایی که با رستوران ها می بندد آنها را وادار می کند که تنها از این شرکت استفاده کنند. در صورت عدم تبعیت رستوران‌ها از این توافق آنها یا از این سیستم حذف می‌شوند یا نحوه چینش آنها درصفحه و اپلیکیشن اسنپ عملادسترسی برای آنها بدون کاربرد خواهد بود.

روایت انحصارطلبی اسنپ به آنتن زنده تلویزیون رسید!
کسب و کارهای اینترنتی - ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹

پس از انتشار گزارشاتی از اجبار شرکت اسنپ به رانندگانش برای استفاده فقط از نرم‌افزار این شرکت و حذف نرم‌افزار دیگر تاکسی‌های اینترنتی، حالا این بار روایت تازه‌ای از انحصارطلبی شرکت اسنپ در حوزه نرم‌افزارهای سفارش آنلاین غذا مطرح شده است.

«سرآوا» چگونه مالک «ریحون» شد؟
کسب و کارهای اینترنتی - ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴

ماجرا از طمع به پیشرفت شروع شد. با ورود راکت‌اینترنت به ایران توجه به سیستم‌های سفارش آنلاین غذا زیاد شده بود. من که از سال ۹۰ سایت irfood رو راه‌اندازی کرده بودم و همیشه مسخره می‌شدم که بعد از سه سال فقط روزی ۳۰-۴۰ تا سفارش داری، حالا مورد توجه قرار گرفته بودم.

تغییر صوری مدیریتی
کسب و کارهای اینترنتی - ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹

در روزهای گذشته، خبر تغییر در مدیریت شرکت سرآوا، از مهم‌ترین سرمایه‌گذاران حوزه استارتاپ و کسب‌و‌کارهای نوین، منتشر شد. طبق این اخبار، آقای سعید رحمانی پس از سال‌ها مدیریت در این شرکت، جای خود را به آقای علی سمساریلر داده که پیش‌از‌این، مدیر توسعه کسب‌وکار و قائم مقام این شرکت بوده است. علی سمساریلر مدیر جدید شرکت هم از اقوام رحمانی است.

سرگردنه بگیری تاکسی های اینترنتی
کسب و کارهای اینترنتی - ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳

«اصولی» کارشناس اداره بازرسی و نظارت سازمان صمت در واکنش به این اظهارات می گوید : طبق بررسی های انجام شده، اسنپ در برخی از مسیرها و ساعات، قیمت هایی بالاتر از نرخ تاکسی تلفنی یا درون شهری دارد.

شکایت شهرداری تهران از تاکسی‌های اینترنتی
کسب و کارهای اینترنتی - ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷

اختلافات بین تاکسی‌های اینترنتی و مدیریت شهری تهران بالاخره به دادگاه کشیده شد. حضور این تاکسی‌ها موجب شد رانندگان فعال در شرکت‌های تاکسیرانی متضرر شوند؛ به‌نحوی که برخی از همین تاکسی‌های زردرنگ نیز به ناوگان تاکسی‌های اینترنتی پیوستند.

اپلیکیشن‌هایی که به دیوار می‌خورند
کسب و کارهای اینترنتی - ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲

فناوری اطلاعات توانسته تحول بسیار بزرگی در زندگی امروز ما ایجاد کند و فضای کسب‌وکار اقتصادی ایران نیز از این امر مستثنی نیست. با این حال این امکانات علی‌رغم کمک به تسهیل امور برخی آسیب‌ها را نیز به همراه داشته است، یکی از این آسیب‌ها در فضای کسب‌وکارهای مرتبط با فناوری اطلاعات به نرم‌افزارهای ارائه‌دهنده خدمات آنلاین همانند آرایشگرهای زنانه برمی‌گردد که سبب گسترش برخی اعمال خلاف قانون همچون آرایشگری مردان برای زنان شده و هیچ ابزار نظارتی جدی هم برای محدود کردن آن وجود ندارد.

اعتراضات کاربران به تاکسی‌های اینترنتی
کسب و کارهای اینترنتی - ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸

بخشی از اعتراضات مسافران تاکسی‌های اینترنتی بالا رفتن ناگهانی قیمت‌ها بدون نظارت و برده‌داری در قرارداد ها و اضافه کردن آیتم حریم شخصی به بازخوردهای سفر می‌باشد.

«واتس اپ» و امکان جابجایی پول؟
کسب و کارهای اینترنتی - ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸

شرکت فیسبوک قصد دارد امکان جابه‌جایی پول در بستر واتساپ را فراهم کند.این ویژگی از اواخر سال 2019 در دسترس قرار خواهد گرفت و ابتدا در هند ارائه خواهد شد.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...