داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده عربستان سعودی
هنر جدید بن سلمان؛ ساخت کلیپ‌های نیمه‌عریان در مکان‌های تاریخی سرزمین وحی
عربستان سعودی - ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳

انتشار کلیپ‌هایی از حضور مدل‌های نیمه‌عریان با پوشش‌های مستهجن و تحریک کننده در منطقه تاریخی «مدائن صالح» جنجال زیادی را در رسانه‌ها  شبکه‌های اجتماعی برانگیخته است. این در حالی است که نهادهای سنتی وهابیت و منابع حکومتی سرزمین آل سعود به طور کامل سکوت کرده‌اند!

چرا بن‌سلمان به دنبال خرید باشگاه «نیوکاسل» است؟
عربستان سعودی - ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵

علیرغم تلاش‌های چند ماهه بن سلمان برای خرید باشگاه فوتبال نیوکاسل و حضور در لیگ برتر انگلستان، هنوز بخش مهمی از رسانه‌ها، جامعه مدنی و جامعه ورزشی بریتانیا با فروش این باشگاه پرهوادار با تاریخ ۱۲۷ ساله خود مخالف هستند.

«صندوقچه اسرار» بن نایف بعد از فرار به کانادا، علیه بن‌سلمان افشاگری خواهد کرد؟
عربستان سعودی - ۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳

طی یک هفته اخیر، نام «سعد الجبری» در بسیاری از رسانه‌های عربی متمایل به قطر منتشر شده است. کسی که از شهرت بالایی در سازمان‌های جاسوسی و امنیتی رژیم آل سعود و ایالات متحده برخوردار بود و حالا با فرار به کانادا، احتمال دارد علیه بن سلمان به افشاگری‌های بزرگ دست زند.

درخواست نویسنده سعودی برای رها کردن فلسطین و تمرکز بر تجزیه خوزستان! +‌واکنش کاربران عرب
عربستان سعودی - ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۳

«محمد آل الشیخ» از نویسندگان مشهور آل سعود که مقالات جنجالی برای روزنامه «الجزیره» (چاپ ریاض) می‌نویسد با نوشتن سه پست در صفحه شخصی خود در توییتر، خواستار رها کردن بحث فلسطین و تمرکز بر تجزیه ایران اسلامی و استقلال خوزستان از کشورمان شد!

همه قربانیان محمد بن سلمان
عربستان سعودی - ۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲

محمد بن‌سلمان که اکنون در آستانه پادشاهی است، بر اوضاع کنترل پیدا کرده و با حذف بی‌رحمانه و از میدان خارج کردن رقبا و منتقدانش، از جمله اعضای خاندان سلطنتی، بنیان‌های خاندان سعودی را به لرزه درآورده است. 

در عربستان چه خبر است؟ کودتا یا مرگ شاه؟
عربستان سعودی - ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۶

باید منتظر ماند و دید سرنوشت پادشاه سعودی به کجا ختم خواهد شد؟ و در صورت صحت خبر مرگ وی اقدامات پیشدستانه محمد بن سلمان که این روزها مانند گذشته در عربستان محبوبیتی ندارد به نتیجه خواهد رسید؟

وزیرخارجه جدید سعودی را بشناسیم
عربستان سعودی - ۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶

فیصل متولد ۱۹۷۴ فرانکفورت آلمان است که  از مادری آلمانی متولد شده است. شاهزاده فیصل بن فرحان ۴۵ ساله در حالی جایگزین ابراهیم العساف می‌شود که کمتر از یک سال در این سمت حضور داشت.

رکوردشکنی عربستان در اعدام با شمشیر در سال ۲۰۱۹ + فیلم
عربستان سعودی - ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶

عربستان سعودی از ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی تا کنون ۱۶۰ نفر را اعدام کرده است.

زنان سعودی با پوشش غربی به خیابان می‌روند
عربستان سعودی - ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان، سال گذشته در مصاحبه ای با شبکه سی بی سی آمریکا، گفته بود که این لباس اجباری نیست و هیچ حکمی در این باره صادر نشده است. وی گفته بود شماری از خانم‌ها «عبایه» را در خانه به سر نکرده و یا آن را با لباس‌های رنگی جایگزین می‌کنند.

ولیعهد سعودی به شدت مستأصل شده است
عربستان سعودی - ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱

یک نویسنده و پژوهشگر سیاسی سعودی در مصاحبه‌ای به تحلیل اظهارات و رفتار ولیعهد عربستان در گفت‌وگوی اخیرش با شبکه «سی بی اس» پرداخت.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...