داغ‌ترین پرونده‌ها:

آقای زنگنه! آرایش جنگی که گفتید، این بود؟!

معلوم نیست در وزارت نفت چه می‌گذرد، جایی که اکنون باید کانون تحولات مهم، تاریخ ساز و کلیدی برای عبور از بحران های کنونی کشور باشد، کارش به جایی رسیده که وزیر با سابقه از یک توئیت جعلی عصبانی می‌شود و دست به قلم شده تا پاسخ او را بدهد.

آرشیو پرونده مدیریت ژنرال
یک بام و دو هوای نماینده‌های آبادان در مورد دانشگاه صنعت نفت
سرویس - ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱

عامر کعبی نماینده مردم آبادان در مجلس پس از پیگیری‌ها برای تجمیع دانشگاه صنعت در این شهر، این بار در نطق میان دستور خود به وزیر نفت تذکر داد.

افزایش ۲ درصدی بودجه کشور با افزایش ۲۰۰ تومانی بنزین پرمصرف‌ها
سرویس - ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰

یک نهاد پژوهشی با ارائه پیشنهاد جایگزینی استفاده از CNG‌ به جای بنزین در خودروهای خدماتی و نیز اجرای قیمت‌گذاری پلکانی بیان کرده است که ضمن افزایش بودجه عمومی، مصرف بنزین به مقدار قابل توجهی در کشور کاهش می‌یابد.

پیشرفت ۷۰ درصدی دانشکده نفت جدید شهر اهواز
سرویس - ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

با وجود یکی از قدیمی ترین دانشکده های نفت کشور در شهر اهواز، دانشکده نفت و گاز دانشگاه دولتی این شهر با کمک های وزارت نفت در حال ساخت است.

۶ نکته درباره عرضه بنزین در بورس و الزامات آن
سرویس - ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳

چهارشنبه گذشته بنزین تولیدی کشور در بورس انرژی عرضه شد. این اقدام اگرچه برای نخستین بار در صنعت نفت صورت می‌گرفت، اما برای آن که اثرات اقتصادی آن ظهور پیدا کند،‌ لازم است مصرف سوخت در کشور مدیریت شود.

همکاری قرارگاه خاتم الانبیاء با وزارت نفت برای ساخت پتروپالایشگاه
سرویس - ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰

به گفته عضو کمیسیون انرژی مجلس همکاری وزارت نفت و قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) به‌منظور توسعه پتروپالایشگاه‌ها پس از تدوین آیین‌نامه‌های اجرایی آغاز می‌شود.

زنگنه بخاطر بکارگیری بازنشستگان تذکر گرفت
سرویس - ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس در تذکری به وزیر نفت خواستار کنار گذاشتن نیروهای بازنشسته از صنعت نفت و به کارگیری فارغ‌التحصیلان جوان در این رشته خبر داد.

از زمستان ۱۴۰۴ واردکننده گاز خواهیم شد؟
سرویس - ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵

با داشتن حجم عظیمی از ذخایر گازی جهان، پذیرش این موضوع که ایران طی یک دهه آینده، با علائم هشداردهنده اولیه بحران گاز روبرو خواهد شد و بعد از دو دهه عملاً بحران انرژی را تجربه خواهد کرد بسیار سخت به نظر می رسد.

تشکر جلیلی از مجلس
سرویس - ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷

عضو شورای‌عالی امنیت ملّی در نشست «دولت سایه» با نمایندگان مجلس و کارشناسان، از مجلس، بابت تصویب طرح توسعه پالایشگاه‌های کشور، قدردانی کرد.

پیش بینی غلط باشگاه نفت و نیرو از روند مصرف بنزین در کشور
سرویس - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

بر اساس پیش بینی‌های صورت گرفته توسط باشگاه نفت و نیرو میزان مصرف بنزین در سال ۹۸ بالغ بر ۸۰ میلیون لیتر در روز تخمین زده شده بود که فاصله زیادی با واقعیت‌های کنونی دارد.

چالش تربیت نیروی انسانی در «صنعت نفت» و عزم جزم رانت‌داران!
سرویس - ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱

ریشه عدم تمایل بیژن زنگنه به حفظ دانشگاه نفت را باید در جایی دید که وی بدون داشتن رویکرد معینی در قبال تربیت نیروی انسانی، چاره را نه در اصلاح دانشگاه که در برچیدن آن می‌داند! موضوعی که زمینه‌ی فرصت طلبی‌ها را ایجاد کرده است.