داغ‌ترین پرونده‌ها:

با سرمایه‌های انسانی صنعت نفت چه کرده‌ایم؟

مشاور اسبق وزیر نفت وضعیت نیروی انسانی در نفت را یک بحران می‌داند که حاصل مشکلات انباشته شده است. وی معتقد است که کلیدواژه جوانگرایی که این روزها مرسوم شده، شعاری بیش نیست و باید ارتقاء منطقی سازمانی ایجاد کرد. او در ادامه از تصمیمات سیاست‌زده در صنعت نفت می‌گوید.

آرشیو پرونده مدیریت ژنرال
فیلم: ژنرال بحران‌ساز...!
مدیریت ژنرال - ۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶

آیا زنگنه در مجلس یازدهم استیضاح می‌شود!؟

خسارت‌های زنگنه به ایران
مدیریت ژنرال - ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴

محسن دهنوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیریت زنگنه در وزارت نفت باعث خسارت های فروانی به ایران شده گفت: پرونده قرار داد گاز ایران و ترکمنستان یکی از این قراردادها است که ما محکوم به پرداخت جریمه شده ایم.

امضای تبعیض؛ میوه جوانگرایی در نفت
مدیریت ژنرال - ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸

حال که پای مصوبه تشویقی غیرقانونی ۱۱ مدیر را از نزدیک ترین جوانان به وزیر امضا کرده، گویی میوه جوانگرایی در نفت به بار نشسته است. و در این شرایط ماهیت رانتی خود را بازتولید کرده و سبب تعمیق شکاف های تبعیض آمیز در بالاترین رده های مدیریتی نفت شده است.

پالایشگاه سازی به سبک زنگنه، ۲۰ هزار میلیارد تومان برای هیچ!
مدیریت ژنرال - ۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۵

پروژه احداث واحدهای پالایشی سیراف که چند سال از توقف آن می‌گذرد، به نظر می‌رسد با خبر وزیر نفت در مورد تامین ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه از منابع بانک مرکزی دوباره در دستور کار وزارت نفت قرار گرفته است. پروژه‌ای که بسیاری بر غیرکارشناسی بودن احداث آن تاکید دارند.

شورای نگهبان: اساسنامه صندوق بازنشستگی نفت غیرقانونی است
مدیریت ژنرال - ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷

دکتر هادی طحان، عضو حقوقدان شورای نگهبان از غیرقانونی خواندن اساسنامه صندوق بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت، توسط اعضای شورای نگهبان خبر داد.

عکس: امضا کنندگان استیضاح وزیر نفت چه کسانی هستند
مدیریت ژنرال - ۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

احمد امیر آبادی فراهانی نماینده مجلس در صفحه شخصی خود در شبکه های اجتماعی لیست امضا کنندگان استیضاح زنگنه را منتشر کرد.

تلاش زنگنه برای دور ماندن صندوق بازنشستگی از دسترس نهادهای نظارتی
مدیریت ژنرال - ۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است زنگنه و جریان تحت حمایت او در وزارت نفت به دنبال آن است که با خصوصی نگه داشتن صندوق بازنشستگی نفت با دارایی‌هایی بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد تومان، این نهاد را از نظارت مجموعه‌های نظارتی دور نگه دارد.

زنگنه در خطر: استیضاح کلید خورد؛ سوال اعلام وصول شد
مدیریت ژنرال - ۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱

در حالی که رسانه رسمی مجلس از قرائت سوال از زنگنه خبر داد،‌ طرح استیضاح بیژن زنگنه،وزیر نفت را به دلیل مشکلات ناشی از افزایش قیمت بنزین کلید خورده است.

مروری بر داستان کارت سوخت، نمونه‌ای از تصمیم‌گیری‌ها در وزارت نفت
مدیریت ژنرال - ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۳

مروری بر نحوه مواجه وزارت نفت با مقوله کارت سوخت نشان می‌دهد که این وزارتخانه نه تنها، هیچ استراتژی معینی در قبال مدیریت و کنترل و اصلاح مصرف سوخت ندارد، بلکه این ناکارامدی و سیاسی‌کاری در قبال یکی مهم ترین سیاست‌های کلان اقتصادی کشور یعنی اصلاح الگوی مصرف، سبب شده است که هزینه‌های فراوانی به همین دلیل بر کشور وارد شود.

دارایی بازنشستگان صنعت نفت تحت مدیریت دولت!
مدیریت ژنرال - ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷

تحلیلگران معتقدند با تغییرات جدید اساسنامه صندوق بازنشستگی نفت، مدیریت این صندوق با دارایی‌هایی بالغ بر ۵۹ هزار میلیارد تومان همچنان در اختیار مدیران دولتی باقی بماند و بازنشستگان با اینکه مالک اصلی دارایی‌های آن هستند، نقشی در مدیریت تیم صندوق ندارند.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...