داغ‌ترین پرونده‌ها:

با سرمایه‌های انسانی صنعت نفت چه کرده‌ایم؟

مشاور اسبق وزیر نفت وضعیت نیروی انسانی در نفت را یک بحران می‌داند که حاصل مشکلات انباشته شده است. وی معتقد است که کلیدواژه جوانگرایی که این روزها مرسوم شده، شعاری بیش نیست و باید ارتقاء منطقی سازمانی ایجاد کرد. او در ادامه از تصمیمات سیاست‌زده در صنعت نفت می‌گوید.

آرشیو پرونده مدیریت ژنرال
صندوق بازنشستگی نفت، تحت مدیریت بازنشسته‌ها و جوانان سفارشی وزیر نفت!
مدیریت ژنرال - ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۰

مروری بر اعضای هیات رئیسه نشان از آن دارد که افراد بازنشسته و جوانان نور چشمی، مدیریت این صندوق را بر عهده گرفته‌اند. افرادی که انتشار رقم دریافتی حقوق و پاداش‌های بازنشستگی‌ برخی از آن‌ها در سال گذشته جنجال‌های زیادی در فضای مجازی به پا کرده است.

تغییرها و ابهامات اساسنامه جدید صندوق بازنشستگی نفت + جدول
مدیریت ژنرال - ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳

اساسنامه صندوق بازنشستگی نفت که مرداد ماه امسال با حکم دیوان عدالت اداری باطل شده بود، پس از تغییراتی در سوم مهر ماه سال جاری در جلسه هیات وزیران تصویب شد. اساسنامه مصوب هیات دولت، با نسخه پیشین آن که توسط دیوان عدالت ابطال شده بود، تفاوت‌هایی دارد. عمده تغییرات این دو نسخه اساسنامه در تفاوت ترکیب اعضای هیات امنا صندوق دیده می‌شود.

نقش بازنشستگان در اداره صندوق بازنشستگی نفت مشخص نیست
مدیریت ژنرال - ۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳

معاون اسبق حقوقی شرکت ملی نفت: آن گونه که مقامات دولت گفتند، اساسنامه تصویب شده، اما هنوز از جزئیات تغییرات مفاد آن چیزی منتشر نشده است.

در نفت تا کارد به استخوان نرسد به توان داخلی و نیروهای متخصص رجوع نمی‌شود
مدیریت ژنرال - ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵

دکتر حسینعلی اخلاقی، استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه صنعت نفت در سخنرانی خود در دیدار اخیر نخبگان علم و فناوری کشور با رهبر معظم انقلاب، با اشاره به وجود ضعف‌های کهنه و بنیادین در ساختار وزارت و شرکت نفت در دوران‌های مختلف گفت: این صنعت دچار روزمرگی در تولید و خام فروشی بوده و در زمینه‌ی فناوری‌ها بشدت دچار عقب‌افتادگی است.

جزئیات بازداشت یک مدیر نفتی
مدیریت ژنرال - ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۶

با بازداشت یکی از مدیران شرکت نفت و گاز پارس طی روزهای گذشته، پرونده عجیبی در حوزه اخاذی و فساد در این شرکت باز شده است. «کامران.م» پورسانت‌های دریافتی خود را به‌حساب نزدیکان خود واریز و در تحقیقات اولیه به دریافت رشوه به صورت ارزی،کارت اعتباری، سکه و ...  اعتراف کرده است.

جوانان اتاق ۱۵۰۲ وزارت نفت
مدیریت ژنرال - ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۳

حلقه معروف به شاگردان زنگنه شامل ۶ فرد اصلی است. افرادی که اگرچه زنگنه به آنان اعتماد کامل دارد اما در عملکرد تمامی آنان حرف و حدیث بسیار است. اما قطعا بررسی تخلفات آنان با توجه به حمایت یک جانبه زنگنه در این روزها تحقق نخواهد یافت و باید منتظر پاسخگویی آنان با پایان دولت روحانی باشیم.

وزارت نفت، در صدر عدم شفافیت
مدیریت ژنرال - ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹

به نظر می‌رسد علی‌رغم تصریح قانون در زمینه ایجاد این سامانه و تعیین زمان قانونی برای آن، اراده‌ای برای تحقق آن وجود ندارد و مسئله شفافیت دریافتی‌ها هم بازیچه دعوا‌های زرگری این جناح و آن جناح شده است.

تمسخر جوانگرایی در وزارت نفت
مدیریت ژنرال - ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷

از مهم‌ترین دغدغه‌های این روزهای وزیر در صنعت نفت آن است که آینده این صنعت در دستان حلقه‌ خودی‌ها باشد.

افزایش نفوذ دستیار جوان زنگنه در انتصابات صنعت پتروشیمی
مدیریت ژنرال - ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲

وزیرنفت که اخیرا جنگ این روزهای خود و یارانش را در دو بخش داخلی و خارجی تقسیم کرده و معتقد است در امور بین الملل در جبهه آمریکا، رژیم صهیونیستی و منافقین در حال جنگ است و ...

۱۷ هکتار زمین برای استقرار استارتاپ‌های حوزه نفت
نفت و گاز - ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰

بیژن زنگنه از اختصاص فضای ۱۷ هکتاری برای استقرار استارتاپ‌های حوزه نفت خبر داد.