داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده حاکمیت سایبری
بدهکارانی که طلبکار شدند؛ فرار به جلوی مقامات دولت بی تدبیر
حاکمیت سایبری - ۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰

اولین بدهکاران و کسانی که امروز باید پاسخگوی عملکرد خود باشند، جناب جهرمی و تیم همراهش در وزارت ارتباطات است نه اینکه خود را در مقام مدعی و طلبکار قرار بدهند

ادعای جدید آمریکا: استفاده هکرهای روس از زیرساخت های ایران برای عملیات سایبری
حاکمیت سایبری - ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹

سرویس های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس در بیانیه ای مشتر ک مدعی شدند که هکرهای روس کدهای مخرب خود را بر روی زیرساخت های سایبری ایران سوار کرده اند تا اقدام به انجام عملیات در کشورهای مختلف کنند.

رویترز: آمریکا علیه ایران یک حمله سایبری محرمانه‌ انجام داده است
حاکمیت سایبری - ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸

دو مقام آمریکایی به رویترز گفتند که ایالات متحده به دنبال حملات ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، یک عملیات سایبری محرمانه علیه ایران انجام داده است.

نامه فیلتر «گوگل پلی» صحت دارد؟
حاکمیت سایبری - ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹

پیش از این در فضای مجازی نامه‌ای منتسب به سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور منتشرشده بود که در آن به مسدودسازی پلی استور در حداقل زمان ممکن اشاره شده بود.

تیم جواد جهرمی مقابل شورای عالی فضای مجازی
حاکمیت سایبری - ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

معاون وزیر ارتباطات در توئیتی مدعی شد که جریانی در داخل کشور با شبکه‌ی ملی اطلاعات به دنبال قطع ارتباطات ایران با دنیا بودند و تیم وزارت ارتباطات به پشتوانه‌ی مصوبات شورای عالی فضای مجازی توانست جلوی این انزواطلبی را بگیرد و سهم جهانی جوانان ایرانی در فضای بزرگ مجازی موید این موفقیت بزرگ است. 

دیدار مدیرعامل فیس‌بوک با دونالد ترامپ
حاکمیت سایبری - ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶

شرکت فیس‌بوک، پس از رسوایی کمبریج آنالتیکا، نقض گسترده حریم خصوصی کاربران این شبکه اجتماعی و مخالفت‌های صورت گرفته روی ارز دیجیتالی اختصاصی خود، از سوی قانون‌گذاران و سیاست مردان آمریکایی تحت‌فشار قرار دارد.

چند نکته درباره کمیسیون نگهبان ارتباطات
حاکمیت سایبری - ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات سه روز پیش الزامات احراز صلاحیت حرفه‌ای و تخصصی برای تصدی سمت‌های هیئت‌مدیره، مدیران عامل و معاونین فنی دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات با بیش از پانصد هزار کاربر را در قالب یک مصوبه منتشر کرد.

شبکه ملی اطلاعات به کجا رسید؟
حاکمیت سایبری - ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰

معاون وزیر ارتباطات با تاکید براینکه بستر امنیتی شبکه ملی اطلاعات فراهم است، گفت: هم اکنون بیش از ۴۰ درصد پهنای باند اینترنت برای اتصال به سایتها و سرویس های داخل کشور ، مصرف می شود.

هوش مصنوعی در پشت پرده فیس‌اپ
حاکمیت سایبری - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴

وقتی یک اپلیکیشن دست به دست می‌چرخد و اسمش به سر زبان‌ها می‌افتد، از کجا باید فهمید بدافزار بوده یا تنها برای سرگرمی ساخته شده است؟ نصب آن چه بلایی بر سر حریم خصوصی ما می‌آورد؟ آیا سلفی‌هایمان سر از جای دیگر درمی‌آورد؟

افزایش ۱۷٪ کاربران واتس اپ و کاهش ۱۳٪ در تلگرام
حاکمیت سایبری - ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱

براساس نتایج نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) که در روزهای ۱۷ و ۱۸ تیر ماه جاری به صورت تلفنی با جامعه آماری شهروندان کل کشور (اعم از شهر و روستا) انجام شده است، ۷۰ درصد مردم ایران حداقل از یکی از شبکه های اجتماعی مجازی استفاده می کنند.

تبلیغات متنی