داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده حاکمیت سایبری
بیگ‌دیتا، کرونا و نقض حریم خصوصی
حاکمیت سایبری - ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸

شیوع کرونا باعث شده توجهات نسبت به نقش بیگ دیتا در رهگیری و رصد حرکت ویروس با هدف جلوگیری از انتشار آن جلب شود. اما این پتانسیل بیگ دیتا نباید آسیب‌ها و اشکالات آن را بر استفاده‌های آن اولویت بخشد.

تاریخچه گاف‌های ادامه‌دار فیس‌بوک در حوزه حریم شخصی
حاکمیت سایبری - ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹

مارک زاکربرگ هیچ‌گاه اهمیت حریم شخصی را نفهمیده است. از نخستین روزهای آغاز به کار فیس‌بوک، زاکربرگ محیطی آسوده را فراهم کرد تا همه هر آنچه بخواهند با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند.

ادعای نیویورک تایمز: اطلاعات بانکی میلیون‌ها ایرانی احتمالا به کمک یک دولت هک شده است
حاکمیت سایبری - ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲

روزنامه نیویورک تایمز از هک شدن اطلاعات میلیون‌ها مشتری بانک‌های مختلف در ایران خبر داده و گفته است که درز این اطلاعات احتمالا به کمک یک عامل دولتی انجام شده است. این ادعا در حالی مطرح شده است که امروز آذری جهرمی از رفع یک همه بزرگ سایبری خبر داده بود.

بدهکارانی که طلبکار شدند؛ فرار به جلوی مقامات دولت بی تدبیر
حاکمیت سایبری - ۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰

اولین بدهکاران و کسانی که امروز باید پاسخگوی عملکرد خود باشند، جناب جهرمی و تیم همراهش در وزارت ارتباطات است نه اینکه خود را در مقام مدعی و طلبکار قرار بدهند

ادعای جدید آمریکا: استفاده هکرهای روس از زیرساخت های ایران برای عملیات سایبری
حاکمیت سایبری - ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹

سرویس های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس در بیانیه ای مشتر ک مدعی شدند که هکرهای روس کدهای مخرب خود را بر روی زیرساخت های سایبری ایران سوار کرده اند تا اقدام به انجام عملیات در کشورهای مختلف کنند.

رویترز: آمریکا علیه ایران یک حمله سایبری محرمانه‌ انجام داده است
حاکمیت سایبری - ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸

دو مقام آمریکایی به رویترز گفتند که ایالات متحده به دنبال حملات ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، یک عملیات سایبری محرمانه علیه ایران انجام داده است.

نامه فیلتر «گوگل پلی» صحت دارد؟
حاکمیت سایبری - ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹

پیش از این در فضای مجازی نامه‌ای منتسب به سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور منتشرشده بود که در آن به مسدودسازی پلی استور در حداقل زمان ممکن اشاره شده بود.

تیم جواد جهرمی مقابل شورای عالی فضای مجازی
حاکمیت سایبری - ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

معاون وزیر ارتباطات در توئیتی مدعی شد که جریانی در داخل کشور با شبکه‌ی ملی اطلاعات به دنبال قطع ارتباطات ایران با دنیا بودند و تیم وزارت ارتباطات به پشتوانه‌ی مصوبات شورای عالی فضای مجازی توانست جلوی این انزواطلبی را بگیرد و سهم جهانی جوانان ایرانی در فضای بزرگ مجازی موید این موفقیت بزرگ است. 

دیدار مدیرعامل فیس‌بوک با دونالد ترامپ
حاکمیت سایبری - ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶

شرکت فیس‌بوک، پس از رسوایی کمبریج آنالتیکا، نقض گسترده حریم خصوصی کاربران این شبکه اجتماعی و مخالفت‌های صورت گرفته روی ارز دیجیتالی اختصاصی خود، از سوی قانون‌گذاران و سیاست مردان آمریکایی تحت‌فشار قرار دارد.

چند نکته درباره کمیسیون نگهبان ارتباطات
حاکمیت سایبری - ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات سه روز پیش الزامات احراز صلاحیت حرفه‌ای و تخصصی برای تصدی سمت‌های هیئت‌مدیره، مدیران عامل و معاونین فنی دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات با بیش از پانصد هزار کاربر را در قالب یک مصوبه منتشر کرد.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...