داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده اتحادیه اروپا
گامی غافل گیر کننده برای توافق برگزیت
اتحادیه اروپا - ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام اتحادیه اروپا نوشت: توافق خروج انگلیس از این اتحادیه نهایی شد.

نیویورک و مدیریت بحران!
اتحادیه اروپا - ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹

در واقع هدف ترامپ هم از این مذاکرات و دیدارها در واقع مدیریت تنش و بحران با ایران است نه تلاشی برای حل آن.

کوربین در دوراهی انتخاب میان رفراندوم دوم یا حمایت از برگزیت با توافق
اتحادیه اروپا - ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷

در درون حزب کارگر از ابتدا اجماعی در مسئلۀ خروج از اتحادیۀ اروپا وجود نداشت. در ماه‌های اخیر بخشی از حزب کارگر به رهبری تام واتسون معاون جرمی کوربین و وزیر خزانه‌داری در دولت سایه، تحرکاتی را برای اقناع کوربین برای اعلام موضع رسمی حزب در جهت برگزاری رفراندوم دوم و ماندن در اتحادیۀ اروپا، آغاز کردند.

زنگ آخر اروپای واحد
اتحادیه اروپا - ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲

برگزیت بدون توافق به‌طور حتم یک بازی «دوسر باخت» برای بریتانیا و اتحادیه اروپایی است. حداقل در بریتانیا جانسون خود را آماده پذیرش تبعات این اتفاق کرده است و گفته آمادگی برگزیت سخت را هم دارد. اروپا هم فعلا حاضر به عقب‌نشینی نشده است اما به نظر می‌رسد آمادگی تبعات این رخداد را نداشته باشد.

چگونه راست‌گرایی در قاره سبز گسترش یافت؟
اتحادیه اروپا - ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰

در سال‌های اخیر، جهان غرب شاهد ظهور و بروز جریان‌های راست‌گرای افراطی بوده‌ است. این امر البته با برگزیت (رأی مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا) کلید خورد و با ظهور دونالد ترامپ به اوج خود رسید و طبعاً تمام عرصه سیاست بین‌الملل را دچار تلاطمی بی‌سابقه کرد. بنابراین برای کسانی که علاقه‌مند به حوزه سیاست خارجی هستند، واجب است شناختی هر چند مختصر از پدیده راست افراطی پیدا کنند.

اروپا نمی‌خواهد یا نمی‌تواند؟
اتحادیه اروپا - ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲

مجموعه اقدامات چندگانه اروپایی‌ها در سال‌های اخیر نشان می‌دهد آنان بر خلاف ادعایشان، توان ایستادگی در برابر فشارهای آمریکا را دارند و از ظرفیت‌های نسبی برای مقابله با آمریکا برخوردارند اما نیاز به اراده داخلی در این زمینه دارد.

مهاجران به انگلیس باید زبان انگلیسی یاد بگیرند!
اتحادیه اروپا - ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۹

«بوریس جانسون» نامزد پر امید نخست وزیری انگلیس روز جمعه در جمع اعضای حزب محافظه‌کار این کشور گفت: «من می‌خواهم هرکسی که به اینجا می‌آید و امرار معاش می‌کند بریتانیایی باشد و خود را بریتانیایی بداند. این مهمترین چیز است و باید زبان  انگلیسی را بیاموزند.»

موگرینی از مسئولیت سیاست خارجی اتحادیه اروپا خداحافظی کرد
اتحادیه اروپا - ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸

اخبار و نقل قول های منتشر شده از دیپلمات های خارجی حکایت از آن دارد که به احتمال زیاد وزیر خارجه اسپانیا، جانشین «فدریکا موگرینی» می شود.

اتحادیه اروپا از حل مسائل بین المللی ناتوان است
اتحادیه اروپا - ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳

وزیر خارجه لهستان در گفتگویی تاکید کرد که اتحادیه اروپا به تنهایی نمی تواند بر مسائل بین المللی جاری مانند چالش اروپا-روسیه و اوضاع خاورمیانه فائق آید.

وال‌استریت ژورنال: اروپا اقدامات لازم برای حفظ برجام را انجام نداده است
اتحادیه اروپا - ۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵

به‌نوشته روزنامه آمریکایی اتحادیه اروپا پس از خروج آمریکا از برجام، اقدامات لازم را برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران انجام نداده است.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...