داغ‌ترین پرونده‌ها:
آرشیو پرونده خودروسازان
اتهامات عباس ایروانی چیست؟
خودروسازان - ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۷

عباس ایروانی مالک و سهام‌دار اصلی «گروه سرمایه گذاری عظام» است که در حوزه‌های مختلفی مانند تولید قطعات خودرو (گروه قطعات خودرو عظام) و صنعت گردشگری(پارک آبی کیش، مجموعه هزار و یک شهر و .... ) مشغول به فعالیت اقتصادی بوده است.

اینفوگرافی: احکام اخلال‌گران در بازار خودرو
خودروسازان - ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷

مهدی جمالی مدیر عامل سابق سایپا به هفت سال حبس، رضا تقی زاده معاون سابق بازاریابی سایپا به پانزده سال حبس و محمد عزیزی نماینده مجلس به ۶۱ ماه حبس تعزیری فریدون احمدی به تحمل ۶۱ ماه حبس حسین هشترودی رئیس سابق حراست سایپا به ۶۱ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

انحصارطلبی قطعه‌سازان و کاهش عرضه، علت اصلی گرانی خودرو
خودروسازان - ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵

شرکت‌های قطعه‌ساز با انحصار ایجاد شده، عملا صنعت‬ خودروسازی را به گروگان خود درآورده‌اند و هر زمانی که اراده کنند با عدم تامین به موقع قطعات، می‌توانند التهاب در بازار داخلی خودرو را رقم بزنند.

کاهش 35 درصدی تولید خودرو در نیمه نخست امسال
خودروسازان - ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵

تولید انواع خودرو در کشور در نیمه اول امسال 34.8 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت.

خصوصی‌سازی صنعت خودرو، علاج یا درد مضاعف؟
خودروسازان - ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳

طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس مطرح است که به‌دنبال واگذاری صنعت خودرو به بخش خصوصی است. اما خصوصی‌سازی در شرایط فعلی صنعت خودرو نمی‌تواند راهکار معقولی باشد و لازم است این طرح اصلاح شود.

توقف تولید خودروهای غیراستاندارد از دوشنبه هفته آینده
خودروسازان - ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹

رئیس سازمان استاندارد خبر داد، دوشنبه هفته آینده تکلیف خودروهایی که باید تولیدشان ادامه پیدا کند، دچار تغییرات بشوند و یا تولیدشان متوقف شود مشخص می‌شود.

نارضایتی مردم از تاخیر در تحویل خودرو
خودروسازان - ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

یک مقام مسئول با بیان اینکه مردم از تاخیر در تحویل خودروهای خود از سوی خودروسازان ناراضی هستند، گفت: مردم پس از ارجاع موضوع به دستگاه قضا، بایستی با اعتماد کامل، منتظر تصمیم مقام قضایی باشند

خروج ۲۰ هزار خودرو از پارکینگ خودروسازان
خودروسازان - ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت و معدن و تجارت گفت: با برگزاری نخستین میز تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو در ماه های گذشته، تاکنون ۹ قطعه به تولید انبوه رسیده و با تولید انبوه سه قطعه بیش از ۲۰ هزار دستگاه خودروی ناقص خودروسازان از کف پارکینگ‌ها خارج شد.

جایگزین جدید پراید معرفی شد
خودروسازان - ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن می‌گوید: قرار است خودرو جدیدی که تلفیقی از پراید و تیبا است، جایگزین پراید و به بازار معرفی شود.

تولیدات ایران‌خودرو در نیمه اول امسال ۴۴ درصد کم شد
خودروسازان - ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹

بررسی گزارش فعالیت شرکت خوروسازی ایران‌خودرو نشان می‌دهد این شرکت در ۶ماهه سال ۹۷ تعداد ۲۶۷ هزار و ۵۲۱ دستگاه انواع خودرو تولید کرده بود که این میزان با کاهش ۴۴ درصدی در ۶ماهه سال جاری به ۱۴۹ هزار و ۸۵۴ دستگاه رسیده است.

بیشتر ...در حال بارگذاری ...